• Rampage w 4K
  1
  Rampage to film oparty na starej grze komputerowej, w której zmutowane zwierzęta demolowały miasto. Tym razem naprzeciw krokodyla, wilka i goryla stanie sam „The Rock”.
 • Kadr z filmu "22 lipca"
  7
  Nowy film Paula Greengrassa to ostrzeżenie przed prawicowym ekstremizmem. Bardzo potrzebne.
 • KLER fot. Bartek Mrozowski
  76
  40
  "Kler" Wojciecha Smarzowskiego bez wątpienia będzie najgłośniejszym tytułem roku. Zasłużenie zbiera pochwały za poruszenie ważnego społecznie problemu. I zasłużenie zbiera baty za to, że w części przekazu jest mocno jednostronny. Do tego filmu w Polsce, kraju katolickim, nie da się podejść bez emocji.
 • "Tajemnice Silver Lake"
  Pisanie o "Tajemnicach Silver Lake" łatwo może zmienić się w wyliczankę inspiracji i tropów. Fabuła nowego filmu Davida Roberta Mitchella jest bowiem skonstruowana niemal wyłącznie z cytatów – mniej lub bardziej dosłownych.
 • "Juliusz" w kinach od 14 września
  5
  136
  Spróbujmy spojrzeć na „Juliusza” jak na współczesny przebój muzyki pop: liczna grupa autorów (a w tym przypadku scenarzystów było aż ośmiu) pracuje nad tym, by powstał produkt skrojony pod szeroki gust. Oparty na sprawdzonych schematach, ale gdy trzeba – zaskakujący. Odpowiednio pikantny (wulgaryzmy sprawdzają się tu jako puenta wielu żartów), lecz w gruncie rzeczy bezpieczny. Udało się? Jak najbardziej. „Juliusz” – choć na pierwszy rzut oka na to nie wygląda – jest komedią romantyczną. I zdecydowanie wyrasta ponad krajową średnią.
 • Tomb Raider UHD
  1
  Na płyty UHD trafiła już najnowsza odsłona przygód Lary Croft ze ścieżką dźwiękową w Dolby Atmos.  
 • Kadr z filmu "Ant-Man i osa"
  1
  Nie ma zaskoczenia: kontynuacja przygód Scotta Langa, najmniejszego herosa Marvel Cinematic Universe, to idealny letni blockbuster.
 • Matrix
  11
  2
  Od czasu premiery pierwszej części Matrixa zmieniło się wszystko. „Bananowe” Nokie, które kiedyś były marzeniem dziś są przedpotopowymi modelami, budek telefonicznych na ulicach już nie ma, a telefonia stacjonarna przeszła do lamusa. Do tego bracia Wachowscy to siostry Wachowskie. Teraz jednak dostajemy całkowicie nową wersję filmu.
 • Kadr z filmu "Mamma Mia: Here We Go Again"
  11
  22
  - Nie myśl za wiele, to przeszkadza w szczęściu – rzucona gdzieś po środku trwania filmu rada bardzo pomaga w odbiorze. W „Mamma Mia: Here We Go Again” zwroty akcji czasem wywołują zdziwienie, reżyser często mruga do nas okiem, ale to nie przeszkadza, a paradoksalnie czasem i pomaga. W musicalu jest – co oczywiste – mnóstwo przebojów Abby. I są aktorzy, którzy mają do siebie wielki dystans. Idealny plan na rodzinną rozrywkę.
 • „Robin Williams: W mojej głowie”, reż. Marina Zenovich, premiera: HBO, wtorek, 17 sierpnia, godz. 18.10
  3
  5
  "Robin Williams: W mojej głowie" to rzetelny portret nieodżałowanego aktora. Lecz zarazem stracona szansa, by przyjrzeć się, jak wielką cenę niektórzy płacą za sławę.
 • Berek
  W jednym z odcinków trzeciej serii „Latającego Cyrku Monty Pythona” mogliśmy oglądać olimpijski finał zabawy w chowanego. A właściwie drugą jego rundę. Pierwsza – w której zawodnik brytyjski szukał sportowca z Paragwaju – zakończyła się rekordowym wynikiem: trwała 11 lat, 2 miesiące, 26 dni, 9 godzin, 3 minuty i 27.4 sekundy. W rewanżu szukającym jest Paragwajczyk i w czasie, gdy na placu Trafalgar w Londynie odlicza do tysiąca, jego przeciwnik jedzie na lotnisko, kupuje bilet na Sardynię i chowa się w ruinach zamku, co zwiastuje kolejną ciągnącą się latami rozgrywkę.
 • Magdalena Popławska i Michał Żurawski w filmie "53 wojny"
  Inspirowany książką Grażyny Jagielskiej "Miłość z kamienia" film "53 wojny" nie wykorzystał emocjonalnej siły oryginału.