"Jak zostać królem" wyprzedziło w oscarowym wyścigu "Incepcję" i "The Social Network" – oba obrazy dostały po 8 nominacji. Na trzeciej pozycji znalazł się "Fighter" z 7 nominacjami.

Oto pełna lista nominowanych:

NAJLEPSZY FILM:

Czarny Łabędź
The Fighter
Incepcja
Wszystko w porządku
127 godzin
The Social Network
Jak zostać królem
Toy Story 3
Prawdziwe męstwo
Do szpiku kości

AKTOR PIERWSZOPLANOWY:

Colin Firth ("Jak zostać królem")
Javier Bardem ("Biutiful")
Jeff Bridges ("Prawdziwe męstwo")
Jesse Eisenberg ("The Social Network")
James Franco ("127 godzin")

AKTOR DRUGOPLANOWY:

Christian Bale ("The Fighter")
John Hawkes (Winter's Bone")
Jeremy Renner ("The Town")
Mark Ruffalo ("Wszystko w porządku")
Geoffrey Rush ("Jak zostać królem")

AKTORKA PIERWSZOPLANOWA:

Annette Bening ("Wszystko w porządku")
Nicole Kidman ("Rabbit Hole")
Jennifer Lawrence ("Winter's Bone")
Natalie Portman ("Czarny Łabędź")
Michelle Williams ("Blue Valentine")

AKTORKA DRUGOPLANOWA:

Amy Adams ("The Fighter")
Helena Bonham Carter ("Jak zostać królem")
Melissa Leo ("The Fighter")
Hailee Steinfeld ("Prawdziwe męstwo")
Jacki Weaver ("Królestwo zwierząt")


DŁUGOMETRAŻOWY FILM ANIMOWANY:

"Jak wytresować smoka"
"Iluzjonsta"
"Toy Story 3"

SCENOGRAFIA:

"Alicja w Krainie Czarów"
"Harry Potter i Insygnia Śmierci: część 1"
"Incepcja"
"Jak zostać królem"
"Prawdziwe męstwo"

ZDJĘCIA:

"Czarny Łabędź" Matthew Libatique
"Incepcja" Wally Pfister
"Jak zostać królem" Danny Cohen
"The Social Network" Jeff Cronenweth
"Prawdziwe męstwo" Roger Deakins

KOSTIUMY:

"Alicja w Krainie Czarów" Colleen Atwood
"I Am Love" ("Jestem miłością") Antonella Cannarozzi
"Jak zostać królem" Jenny Beavan
"The Tempest" Sandy Powell
"Prawdziwe męstwo" Mary Zophres

REŻYSERIA:

"Czarny Łabędź" Darren Aronofsky
"The Fighter" David O. Russell
"Jak zostać królem" Tom Hooper
"The Social Network" David Fincher
"Prawdziwe męstwo" Joel Coen i Ethan Coen

DŁUGOMETRAŻOWY FILM DOKUMENTALNY:

"Exit through the Gift Shop" Banksy i Jaimie D'Cruz
"Gasland" Josh Fox and Trish Adlesic
"Inside Job" Charles Ferguson i Audrey Marrs
"Restrepo" Tim Hetherington i Sebastian Junger
"Waste Land" Lucy Walker i Angus Aynsley


KRÓTKOMETRAŻOWY FILM DOKUMENTALNY

"Killing in the Name"
"Poster Girl"
"Strangers No More" Karen Goodman i Kirk Simon
"Sun Come Up" Jennifer Redfearn i Tim Metzger
"The Warriors of Qiugang" Ruby Yang i Thomas Lennon

MONTAŻ:

"Czarny Łabędź" Andrew Weisblum
"The Fighter" Pamela Martin
"Jak zostać królem" Tariq Anwar
"127 godzin" Jon Harris
"The Social Network" Angus Wall i Kirk Baxter

FILM NIEANGLOJĘZYCZNY:

"Biutiful" Meksyk
“Dogtooth" Grecja
"In a Better World" Dania
"Incendies" Kaada
"Outside the Law (Hors-la-loi)" Algeria

CHARAKTERYZACJA:

"Barney's Version" ("Wersja Berney'a") Adrien Morot
"The Way Back" ("Niepokonani") Edouard F. Henriques, Gregory Funk i Yolanda Toussieng
"Wilkołak" Rick Baker i Dave Elsey

MUZYKA:

"Jak wytresować smoka" John Powell
"Incepcja" Hans Zimmer
"Jak zostać królem" Alexandre Desplat
"127 godzin" A.R. Rahman
"The Social Network" Trent Reznor i Atticus Ross


PIOSENKA:

"Coming Home" z filmu "Country Strong" (Tom Douglas, Troy Verges i Hillary Lindsey)
"I See the Light" z filmu "Tangled" (Alan Menken, Glenn Slater)
"If I Rise" z filmu "127 godzin" (A.R. Rahman, Dido i Rollo Armstrong)
"We Belong Together" z filmu "Toy Story 3" (Randy Newman)

ANIMOWANY FILM KRÓTKOMETRAŻOWY:

"Day & Night" Teddy Newton
"The Gruffalo" Jakob Schuh i Max Lang
"Let's Pollute" Geefwee Boedoe
"The Lost Thing" Shaun Tan i Andrew Ruhemann
"Madagascar, carnet de voyage (Madagascar, a Journey Diary)" Bastien Dubois

AKTORSKI FILM KRÓTKOMETRAŻOWY:

"The Confession" Tanel Toom
"The Crush" Michael Creagh
"God of Love" Luke Matheny
"Na Wewe" Ivan Goldschmidt
"Wish 143" Ian Barnes i Samantha Waite

MONTAŻ EFEKTÓW DŹWIĘKOWYCH:

"Incepcja" Richard King
"Toy Story 3" Tom Myers i Michael Silvers
"Tron: Dziedzictwo" Gwendolyn Yates Whittle i Addison Teague
"Prawdziwe męstwo" Skip Lievsay i Craig Berkey
"Unstoppable" ("Niepowstrzymany") Mark P. Stoeckinger

DŹWIĘK:

"Incepcja" Lora Hirschberg, Gary A. Rizzo i Ed Novick
"Jak zostać królem"  Paul Hamblin, Martin Jensen i John Midgley
"Salt" Jeffrey J. Haboush, Greg P. Russell, Scott Millan i William Sarokin
"The Social Network" Ren Klyce, David Parker, Michael Semanick i Mark Weingarten
"Prawdziwe męstwo" Skip Lievsay, Craig Berkey, Greg Orloff i Peter F. Kurland


EFEKTY WIZUALNE:

"Alicja w Krainie Czarów" Ken Ralston, David Schaub, Carey Villegas i Sean Phillips
"Harry Potter i Insygnia Śmierci: część 1" Tim Burke, John Richardson, Christian Manz i Nicolas Aithadi
"Hereafter" ("Medium") Michael Owens, Bryan Grill, Stephan Trojanski i Joe Farrell
"Incepcja" Paul Franklin, Chris Corbould, Andrew Lockley i Peter Bebb
"Iron Man 2" Janek Sirrs, Ben Snow, Ged Wright i Daniel Sudick

SCENARIUSZ ADAPTOWANY:

"127 godzin" Danny Boyle & Simon Beaufoy
"The Social Network" Aaron Sorkin
"Toy Story 3" Michael Arndt; Story by John Lasseter, Andrew Stanton i Lee Unkrich
"Prawdziwe męstwo" Joel Coen & Ethan Coen
"Winter's Bone" Debra Granik & Anne Rosellini

SCENARIUSZ ORYGINALNY:

"Another Year" Mike Leigh
"The Fighte" Scott Silver i Paul Tamasy & Eric Johnson
"Incepcja" Christopher Nolan
"Wszystko w porządku" Lisa Cholodenko & Stuart Blumberg
"Jak zostać królem" David Seidler