"Zagrałbym w filmie o pomidorach"05 listopada 2007Robert Więckiewicz opowiada o swoim faux pas na festiwalu w Gdyni, gdzie dostał nagrodę dla najlepszego aktora, tęsknocie za teatrem i roli we "Wszystko będzie dobrze".
Opowieść o zwyczajnym szaleństwie05 listopada 2007Znakomite "4 miesiące, 3 tygodnie i 2 dni", zdobywca tegorocznej Złotej Palmy w Cannes, to pierwszy film z cyklu "Opowieści ze złotego wieku" - subiektywnej, osobistej historii czasów komunizmu w Rumunii.
Neil Jordan: Lubię zagubionych bohaterów 05 listopada 2007Neil Jordan - irlandzki pisarz, scenarzysta i reżyser („Wywiad z wampirem", „Mona Lisa"), laureat Oscara za scenariusz do filmu „Gra pozorów" opowiada o pracy nad "Odważną".
Choć gnije, to wciąż żyje05 listopada 2007Powtórka ze szwedzkiego thrillera psychologiczno-metafizycznego "Niewidzialny" nie jest specjalnie intrygująca, za to całkiem dobrze zrobiona i zagrana. Mało skomplikowana fabuła filmu nie wymaga od widza nadmiernego skupienia - zamordowany młody chłopak krąży jako duch i obseruje reakcje otoczenia na wieść o swoim zaginęciu.
Jodie Foster: Chętnie zasadzę drzewka05 listopada 2007Znana z brawurowych ról w "Taksówkarzu" i "Milczeniu owiec" Jodie Foster opowiada "Kulturze TV" o swoim najnowszym filmie "Odważna" oraz marzeniach o idealnym cappuccino.
Jak zastrzelić przyjaciół?05 listopada 2007Historia przestępcy z Australii przeraża, śmieszy, wprawia w zakłopotanie. Ale "Chopper" skłania też do zastanowienia się nad granicami rzeczywistości i fikcji.
O uroku płci brzydkiej05 listopada 2007Filmy Judda Apatowa straszą niedobrymi tytułami. Przed dwoma laty był to "40-letni prawiczek", dziś na ekrany wchodzi inny film nazwany niezbyt zachęcająco - "Wpadka". Jednak tym razem komedia amerykańskiego reżysera przynosi bardzo pozytywne zaskoczenie.
Są jeszcze prawdziwi Cyganie05 listopada 2007Młoda dokumentalistka Jasmine Dellal i legendarny operator i reżyser Albert Maysles towarzyszą taborowi, którym pięć cygańskich zespołów z różnych stron świata odbywa tournee po Ameryce. Ich film może się równać z "Buena Vista Social Club".
Czekając na cud 05 listopada 2007"Wszystko będzie dobrze" Tomasza Wiszniewskiego to piękna opowieść o nadziei, miłości i przyjaźni ze współczesną Polską w tle.
Charlie Chaplin wraca05 listopada 2007Firma Vivarto planuje ponowne wprowadzenie do dystrybucji kinowej wielkich dzieł światowej kinematografii. Na pierwszy ogień pójdą komedie Charliego Chaplina.