• Agnieszka Holland
  Agnieszka Holland odebrała w czwartek doktorat honoris causa Akademii Sztuk Scenicznych (AMU) w Pradze za osiągnięcia w dziedzinie filmu kinowego i telewizyjnego. Polska reżyserka i scenarzystka otrzymała dyplom i złoty medal - podała czeska agencja CTK.
 • Kadr z filmu "Song to Song; Premiera filmu 19 maja 2017
  "Song to Song", to film określany jako rock’n’rollowe love story. W kinach obraz słynnego Terrence’a Malicka pojawi sie od 19 maja. Obsada jest naprawdę gwiazdorska, a w filmie zobaczymy także muzyków: Patti Smith, Red Hot Chili Peppers, Iggy Pop, czy Lykke Li
 • Niki Caro
  2
  "Azyl", historia Antoniny i Jana Żabińskich, którzy w czasie wojny ukrywali Żydów w warszawskim zoo, wkrótce wchodzi na ekrany kin. O pracy nad filmem, innym spojrzeniu na kino wojenne i sile kobiet w Hollywood rozmawialiśmy z reżyserką Niki Caro.
 • Polska premiera filmu "Przyrzeczenie" - 5 maja 2017 roku
  Reżyserem obrazu jest Terry George, a w filmie zagrali m.in. Christian Bale, Oscar Isaac, Charlotte Le Boc, Shohreh Aghdashloo, Jean Reno, James Cromwell oraz Angela Safafyan. W obrazie "Przyrzeczenie" mamy upadek Imperium Osmańskiego oraz trójkąt miłosny. Polska premiera filmu - 5 maja 2017 roku.
 • "Zając Max ratuje Wielkanoc"w kinach od piątku, 24 marca.
  Opis nie pozostawia złudzeń, że dzieci w każdym wieku powinny się zainteresować animacją, która w najbliższy piątek w kinach. Max – mały zając z wielkiego miasta – marzy o tym, by zdobyć sławę i dołączyć do lokalnego gangu. Chcąc zaimponować kolegom, postanawia wykonać trudną kaskaderską sztuczkę. Niestety podczas podniebnych ewolucji samolotem coś idzie nie tak i pojazd Maxa rozbija się w Wielkanocnej Krainie – niezwykłym miejscu, w którym zatrzymał się czas. W jego centrum znajduje się Zajęcza Szkoła – starodawny gmach, zarządzany przez tajemniczą Madam Hermionę. To właśnie tu ukryto Złotą Pisankę – przedmiot dający zajączkom magiczną moc. Wspierany przez grupę nowych przyjaciół, Max postanawia znaleźć sposób na powrót do domu. Zanim to nastąpi, będzie musiał stawić czoła klanowi podstępnych lisów-złodziei. A w trakcie zdumiewających przygód odkryje wielką tajemnicę Zająca Wielkanocnego.
 • Kadr z filmu "Tarapaty"; fot. Kamila Szuba
  1
  Poszukiwanie skarbów, przechytrzenie szajki złodziei, zagadka, która czeka na rozwiązanie… Oto pierwszy zwiastun filmu “Tarapaty” w reżyserii Marty Karwowskiej. Obraz, co nie jest częstą sprawą w polskim kinie, adresowany jest do młodego widza. Premiera we wrześniu 2017 roku.
 • Wojciech Smarzowski
  7
  10
  Na gali Orłów gęsto było od politycznych niedopowiedzeń, aluzji czy otwarcie wygłaszanych deklaracji. Wygrywa zaś bolesny, ale prawdziwy i oczyszczający film historyczny, który był dla wielu tak niewygodny, że aż trzeba było zbiórki publicznej, by go zrealizować. Gala była transmitowana po raz pierwszy przez Canal+, nie obyło się bez błędów, a UPC przerwało transmisję przed końcem uroczystości.
 • "Power Rangers" w kinach od 24 marca 2017 roku
  Obraz w reżyserii Dean Israelite trafi do kin w najbliższy piątek. To ekranizacja historii, która była podstawą słynnego serialu telewizyjnego. Czy film będzie tak samo popularny - przekonamy się już 24 marca. Oto wybór zdjęć z filmu.
 • "Sonia" w kinach od 24 marca
  1
  "Sonia" to adaptacja książki Pii Lindenbaum, jednej z największych szwedzkich autorek powieści ilustrowanych. Jej historie opowiadane są z perspektywy dziecka i balansują na granicy realizmu codzienności i magii, jednocześnie podejmując tematy bliskie młodym czytelnikom, jak strach, niepokój i moc wyobraźni. Film w piątek w kinach.
 • Wojciech Smarzowski z Orłem 2017
  6
  8
  Dziewięć statuetek - w tym ta najważniejsza - dla filmu "Wołyń", cztery dla obrazu "Ostatnia rodzina", dwie dla "Jestem mordercą" - Orły 2017, najważniejsze polskie nagrody filmowe, zostały rozdane. Oto nasza relacja z gali, na której nie zabrakło odniesień do aktualnej sytuacji politycznej.
 • Johan Heldenbergh jako Jan Żabiński w filmie "Azyl"
  2
  62
  Za życia znany jako popularyzator zoologii, współtwórca ocalenia żubrów, dyrektor stołecznego ZOO i osobowość radiowa, po śmierci Jan Żabiński zyskał międzynarodową sławę bohatera ratującego Żydów podczas okupacji. Związany z tym film w piątek trafia do kin.
 • "Uciekaj!" - amerykański thriller w kinach od 28 kwietnia 2017 roku
  2
  "Uciekaj!" już zarobił na amerykańskim rynku więcej, niż ktokolwiek się spodziewał. Thriller o czarnoskórym chłopaku, który przyjeżdża poznać rodzinę swej białej dziewczyny w kwietniu w polskich kinach.