Najlepszy dramat:

Kapitan Phillips (RECENZJA >>>)

Wyścig (RECENZJA >>>)

Grawitacja (RECENZJA >>>)

Zniewolony: 12 Years a Slave (Najczęściej nagradzany film roku? CZYTAJ WIĘCEJ >>>)

Tajemnica Filomeny

Najlepsza aktorka w dramacie:

Cate Blanchett (Blue Jasmine) (RECENZJA FILMU >>>)

Sandra Bullock (Grawitacja)

Judi Dench (Tajemnica Filomeny)

Emma Thompson (Ratując pana Banksa)

Cate Winslet (Labor Day)

Najlepszy aktor w dramacie:

Chiwetel Ejiofor (Zniewolony: 12 Years a Slave)

Idris Elba (Mandela: Długa droga do wolności)

Tom Hanks (Kapitan Phillips)

Matthew McConaughey (Dallas Buyers Club)

Robert Redford (All is Lost)

Najlepsza komedia lub musical:

American Hustle

Ona

Co jest grane, Davis?

Nebraska

Wilk z Wall Street (RECENZJA >>>)

Najlepsza aktorka w musicalu lub komedii:

Amy Adams (American Hustle)

Julie Delpy (Przed Północą) (RECENZJA FILMU >>>)

Greta Gerwig (Frances Ha) (WIĘCEJ O FILMIE >>>)

Julia Louis-Deyfus (Ani Słowa Więcej)

Meryl Streep (Sierpień w Hrabstwie Osage)

Najlepszy aktor w musicalu lub komedii:

Christian Bale (American Hustle)

Bruce Dern (Nebraska)

Leonardo DiCaprio (Wilk z Wall Street)

Oscar Isaac (Co jest grane, Davis?)

Joaquin Phoenix (Ona)

Najlepszy animowany film fabularny:

Krudowie (RECENZJA >>>)

Kraina Lodu (RECENZJA >>>)

Minionki Rozrabiają (ZDJĘCIA >>>)

Najlepszy film nieanglojęzyczny:

Życie Adeli - Rozdział 1 i 2 (ZDJĘCIA >>>)

Polowanie (RECENZJA >>>)

Przeszłość

Wielkie Piękno

The Wind Rises

Najlepsza aktorka drugoplanowa:

Sally Hawkins (Blue Jasmine)

Jennifer Lawrence (American Hustle)

Lupita Nyong'o (Zniewolony: 12 Years a Save)

Julia Roberts (Sierpień w Hrabstwie Osage)

June Squibb (Nebraska)

Najlepszy aktor drugoplanowy:

Barkhad Abdi (Kapitan Phillips)

Daniel Bruehl (Wyścig)

Bradley Cooper (American Hustle)

Michael Fassbender (Zniewolony: 12 Years a Slave)

Jared Leto (Dallas Buyers Club)

Najlepszy reżyser:

Alfonso Cuaron (Grawitacja)

Paul Greengrass (Kapitan Phillips)

Steve McQueen (Zniewolony: 12 Years a Save)

Alexander Payne (Nebraska)

David O. Russell (American Hustle)

Najlepszy scenariusz:

Spike Jonze (Ona)

Bob Nelson (Nebraska)

Jeff Pope i Steve Coogan (Tajemnica Filomeny)

John Ridley (Zniewolony: 12 Years a Slave)

Eric Warren Singer i David O. Russell (American Hustle)

Najlepsza muzyka:

Alex Ebert (All is Lost)

Alex Heffes (Mandela: Długa Droga do Wolnośc)

Steven Price (Grawitacja)

John Williams (Złodziejka Książek)

Hans Zimmer (Zniewolony: 12 Years a Slave)

Najlepsza piosenka:

Atlas (Igrzyska Śmierci: W Pierścieniu Ognia) (RECENZJA FILMU >>>)

Let It Go (Kraina Lodu)

Ordinary Love (Mandela: Długa Droga do Wolności)

Please Mr. Kennedy (Co jest grane,Davis?)

Sweeter Than Fiction (One Chance)

Najlepszy serial dramatyczny:

Breaking Bad

House of Cards (Zobacz zwiastun drugiego sezonu >>>)

Downton Abbey

The Good Wife

Masters of Sex

Najlepsza aktorka w serialu dramatycznym:

Julianna Margulies (The Good Wife)

Tatiana Maslany (Orphan Black)

Taylor Schilling (Orange Is the New Black)

Kerry Washington (Scandal)

Robin Wright (House of Cards)

Najlepszy aktor w serialu dramatycznym:

Bryan Cranston (Breaking Bad)

Liev Schreiber (Ray Donovan)

Michael Sheen (Masters of Sex)

Kevin Spacey (House of Cards)

James Spader (The Blacklist)

Najlepszy serial komediowy lub musicalowy:

Teoria Wielkiego Podrywu

Dziewczyny

Współczesna Rodzina

Brooklyn Nine-Nine

Parks and Recreation

Najlepsza aktorka w serialu komediowym lub musicalowym:

Zooey Deschanel (New Girl)

Lena Dunham (Dziewczyny)

Edie Falco (Siostra Jackie)

Julia Louis-Dreyfus (Veep)

Amy Poehler (Parks and Recreation)

Najlepszy aktor w serialu komediowym lub musicalowym:

Jason Bateman (Bogaci Bankruci)

Don Cheadle (House of Lies)

Michael J. Fox (The Michael J. Fox Show)

Jim Parsons (Teoria Wielkiego Podrywu)

Andy Samberg (Brooklyn Nine-Nine)

Najlepszy miniserial lub film telewizyjny:

American Horror Story: Coven

Wielki Liberace (RECENZJA >>>)

Dancing on the Edge

Top of the Lake

The White Queen

Najlepsza aktorka w miniserialu lub filmie telewizyjnym:

Helena Bonham Carter (Burton and Taylor)

Rebecca Ferguson (The White Queen)

Jessica Lange (American Horror Story: Coven)

Helen Mirren (Phil Spector)

Elisabeth Moss (Top of the Lake)

Najlepszy aktor w miniserialu lub filmie telewizyjnym:

Matt Damon (Wielki Liberace)

Michael Douglas (Wielki Liberace) (Michael Douglas, aktor niedoceniony. CZYTAJ WIĘCEJ >>>)

Chiwetel Ejiofor (Dancing on the Edge)

Idris Elba (Luther)

Al Pacino (Phil Spector)

Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu, miniserialu lub filmie telewizyjnym:

Jacqueline Bisset (Dancing On the Edge)

Janet McTeer (The White Queen)

Hayden Panettiere (Nashville)

Monica Potter (Parenthood)

Sofia Vergara (Modern Family)

Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu, miniserialu lub filmie telewizyjnym:

Josh Charles (The Good Wife)

Rob Lowe (Wielki Liberace)

Aaron Paul (Breaking Bad)

Corey Stoll (House of Cards)

Jon Voight (Ray Donovan)