Obraz pod tytułem "The Mummy" ma trafić do kin 9 czerwca 2017 roku – nieco później niż pierwotnie planowano (24 marca 2017 roku). Film wyreżyseruje Alex Kurtzman. Scenariusz pisze Jon Spaihts. Nie ujawniono jeszcze jakie dokładnie będą zadania dla Toma Cruise'a. W produkcji na pewno zagra Sofia Boutella. Obraz ma być częścią nowego cyklu studia Universal - poświęconego w całości różnym klasycznym potworom. Pod koniec będą się miały one spotkać w jednym filmie.

Reklama

O fabule nowej "Mumii" na razie wiadomo tylko tyle, że będzie się rozgrywać współcześnie. Po raz ostatni legendarny potwór pojawił się w trylogii przygodowej Steve'a Sommersa z Brendanem Fraserem i Rachel Weisz. Cykl filmów oparty był na produkcji z 1932 roku, nakręconej przez Karla Fruenda z wiekopomną rolą Borisa Karloffa.

Alex Kurtzman ma na koncie reżyserię dopiero jednego filmu – dramatu "People Like Us" z 2012 roku. Przede wszystkim jest scenarzystą i producentem, odpowiedzialnym m.in. za serie "Transformers", "Star Trek" oraz "Niesamowity Spider-Man".