W adaptacji kolejnej powieści Lee Childa "Nigdy nie wracaj" ("Never Go Back"), Jack Reacher wraca do bazy wojskowej w stanie Wirginia, by spotkać się z nowym dowódcą swojej byłej jednostki. Na miejscu okazuje się jednak, że Susan Turner została aresztowana i czeka na proces. Sam zaś Reacher nieoczekiwanie zostaje oskarżony o zabójstwo sprzed szesnastu lat. Musi więc znów wyjaśnić sprawę na własną rękę. Tym bardziej, że przeciwko niemu wniesiono również pozew o ojcostwo.

Reklama

"Jack Reacher: Never Go Back" wyreżyserował Ed Zwick ("Ostatni samuraj"), a Tom Cruise ponownie wcielił się w głównego bohatera cyklu. Na ekranie partnerują mu m.in.: Cobie Smulders, Danika Yarosh, Aldis Hodge i Patrick Heusinger i Madalyn Horcher. Premierę efektownego sequela wyznaczono na 21 października 2016 roku.

"Jack Reacher – jednym strzałem" – pierwsza z serii pełnometrażowych produkcji na podstawie książek Childa – była kasowym hitem roku 2012 i przyniosła swoim twórcom 220 milionów dolarów. Nowa – poza sensacyjną intrygą – ma przynieść więcej informacji na temat skomplikowanego życia osobistego żandarma.