"Historia Roja" – pierwszy film o Żołnierzach Wyklętych, laureat "Idola" w roli główej

| Aktualizacja:

4 marca 2016 roku na ekrany kin wejdzie "Historia Roja" – pierwszy film fabularny zrealizowany w hołdzie Żołnierzom Wyklętym. To kolejna produkcja, którą powstała dzięki zbiórce pieniędzy.

wróć do artykułu
 • ~pol anka
  (2015-09-17 15:10)
  po II wojnie światowej Prawdziwi Polacy musieli pozostać w lesie, a z komunistyczną władzą współpracowali kolaboranci. Podział był prosty, Żołnierze Wyklęci wierni sztandarowi i rządowi w Londynie i Ci pozostali UBECY i KOLABORAŃCI. Koniec z Klosem, koniec z czterymi pancernymi i Szarikiem, nareszcie pokazano bohaterów. Koniec gloryfikowaniem żołnierzy I i II Armii Wojska Polskiego, koniec z Akowcami, którzy poszli na współpracę z komuną, precz z Kaczyńskim
 • ~P77
  (2015-09-17 14:58)
  Nareszcie !!!
 • ~mat
  (2015-09-17 15:25)
  A bedzie na tym filmie jak napadaja na sklepy i mordują ludzi niewinnych?
 • ~mkk
  (2015-09-18 03:36)
  Ależ koniecznie trzeba zrobic osobny fim o każdym bandycie i mordercy z czasów II wojny światowej... Najlepiej, dwuczęściowy.. I każdy wysłac na Oscara...
  Np. Ogien i Łupaszka świetnie się zaprezentują w wianuszku spec-kolaborantów z NSZu jako niewinne aniołki, czyste idealistyczne duszyczki z gałązkami oliwnymi w rączkach.
 • ~Marian z Łodzi
  (2015-09-17 16:13)
  Oto z kim walczyły i kogo prześladowały bandy narodowo-katolickie zwane niezłomnymi.

  Wikipedia; hasło Henryka Żur.
  1 marca 1946 roku 15-letnia Henryka Żur będąca świadkiem Jehowy z okolic Chełma została zamordowana z rąk członków NSZ. Dziewczynę przez kilka godzin straszliwie torturowano, zawleczono do pobliskiego lasu i zastrzelono.
  Niecałe trzy tygodnie później, wieczorem 18 marca, 30-osobowa grupa niezłomnych wdarła się do domu Jana Ziemcowa. Napastnicy próbowali najpierw zmusić całą rodzinę do wyspowiadania się u miejscowego księdza katolickiego i przyniesienia od niego stosownego zaświadczenia. Potem zaczęli bić Ziemcowa pałkami, aż go zatłukli na śmierć, a później pobili do nieprzytomności resztę rodziny. 12 czerwca owego roku doszło do kolejnego zabójstwa rodziny Kądzieli, potem katolicy z NSZ przez 6 godzin znęcali się nad rodziną Kuleszów, by wymusić na nich zgodę na powrót do Kościoła katolickiego. Aleksandra Kuleszę zatłukli na śmierć.
  W roku 1947 zliczono akty przemocy, których dopuszczono się na Świadkach Jehowy w celu nawrócenia ich na katolicyzm, okazało się, że ucierpiało z tego powodu około 4000 osób, a 60 z nich zamordowano. Narodowe Siły Zbrojne dokonały około 800 napadów na domy wyznawców.
  Tyle Wikipedia.
  To są partyzanty niezłomne i wierne. Prześladowali wszystkich, którzy nie pasowali do ich nacjonalistyczno-katolickiej ideologii.Oto z kim oni walczyli i kogo prześladowali.
  Jakąś grupką religijną. Tylko dlatego że nie byli katolikami i oczywiście rzymskimi.
  Takich sytuacji jest o wiele więcej ale o nich się nie mówi bo by nastąpił wielki ryk tzw. prawdziwych polaków z poparcia KK.
 • ~pytek
  (2015-09-17 16:49)
  Dokonania innego wyklętego "Orlika". 50 Niemców w ciągu całej okupacji, około 480 Polaków.
 • ~Policmajster
  (2015-09-18 00:36)
  Wystarczy iść do IPN-u i zobaczycie prawdziwe życiorysy tych "bohaterów" przekletych. Swoją drogą na uwage zasluguje jeden fakt tj iż w tych bandach nie było granatowych policjantów .Wg dokumentów łącznie w bandach z 30 tys policjantów granatowych było 6 słownie sześciu policjantów. Ktos zada pytanie dlaczego mimo iz byli prześladowani przez komuchów ano dlatego mości panowie iż normalni policjanci nie kumają się z bandziorami a wiekszość tych "bohaterów " figurowało już przed wojną jako przestępcy. taka jest prawda. W tych bandach o dziwo nie było panów z folwarków lub ich synów tylko sami półanalfabeci ze wsi a więc ludzie którzy myśleli że jak bedą mordować Polaków i przyjedzie anders na białym koniu to teraz oni beda karbowymi . Okazało się inaczej. Bandyta to bandyta.
 • ~pol anka
  (2015-09-17 17:55)
  "Orlik" był naprawdę dzielny, zabijał żołnierzy KBW i LWP , w obronie własnej