Scenarzystka filmu Jac Schaeffer mówiła: – Mamy tu wiele rodzajów oszustw i dwie mocno zmieniające się bohaterki. Wymyślanie ich metamorfoz, kostiumów, peruk i sposobów zachowania to była prawdziwa radość, zwłaszcza że inspiracją były tak barwne aktorskie osobowości jak Anne i Rebel. Producent Roger Birnbaum („Plac Waszyngtona”, „Siedmiu wspaniałych”) wyznał zaś: – Jestem wielkim fanem Rebel. Widziałem większość jej filmów, jej gra śmieszyła mnie do łez. Z kolei reżyser Chris Addison podkreślał, jak idealną partnerką dla Rebel okazała się Anne Hathaway: – Jest elegancka, a przy tym obdarzona, także poza planem, poczuciem humoru i umiejętnością szybkiej reakcji. Gdy ja i Jac obserwowaliśmy jej grę na monitorach, często w tym samym momencie skręcaliśmy się ze śmiechu.

Reklama

Hathaway dostrzegła w relacji obu bohaterek znany literacki i kulturowy motyw: – Cała rzecz przypomina nieco „My Fair Lady”. Sądzę, że zawiera też pewną przekonującą myśl: bardzo chcemy w swym życiu głębokich zmian, ale na koniec bywamy najszczęśliwsi tacy, jakimi byliśmy wcześniej.

Młody milioner (Alex Sharp) stanie się obiektem rywalizacji dwóch sprytnych oszustek (Anne Hathaway i Rebel Wilson) zarabiających na życie wyłudzaniem pieniędzy od zamożnych mężczyzn.

Reklama