Bohaterką dzieła w reżyserii Davida O. Russella jest Joy Mangano (Jennifer Lawrence), samotna matka z Long Island, która pracowała na aż trzech etatach, aby utrzymać rodzinę. Pewnego dnia wpadła na pomysł skonstruowania samowyżymającego się mopa, który następnie opatentowała i przedstawiła firmie prowadzącej telesprzedaż. Jej mop okazał się strzałem w dziesiątkę, a Mangano nagle nie musiała martwić się o pieniądze. Przedsiębiorcza kobieta poszła za ciosem i opatentowała kilka innych przedmiotów codziennego użytku, m.in. specjalne wieszaki na ubrania, neutralizatory zapachów i linię praktycznych toreb podróżnych.

Reklama

To pierwsza postać, którą stworzyliśmy z Davidem, która nie jest wariatką – mówi Jennifer Lawrence. – Ta rola to hołd dla kobiet, które są prawdziwymi bohaterkami swych domów – dodaje.

W obsadzie filmu "Joy" znaleźli się także Bradley Cooper, Robert De Niro, Edgar Ramirez, Diane Ladd, Virginia Madsen, Isabella Rossellini i Elisabeth Röhm. Premierę wyznaczono na 25 grudnia. David O. Russell, Jennifer Lawrence, Bradley Cooper i Robert De Niro pracowali razem przy "Poradniku pozytywnego myślenia".

Reklama