"Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 2" to ostatnia część opowieści o Katniss Everdeen. Walka toczy się już nie tylko o przetrwanie, ale o przyszłość całego narodu. Katniss (Jennifer Lawrence) wspierana przez wiernych przyjaciół: Gale'a (Liam Hemsworth), Finnicka (Sam Claflin) oraz Peetę (Josh Hutcherson) planuje zamach na Prezydenta Snowa (Donald Sutherland). Ich celem jest zakończenie totalitarnych rządów Kapitolu, dochodzi więc do ostatecznego starcia dobra ze złem. Film w drugim tygodniu zarobił 51,6 miliona dolarów.

W top 10 notowania znalazły się dwie nowości. Na drugiej pozycji pojawiła się animacja "Dobry dinozaur". Produkcja przedstawia świat, w którym prehistoryczne gady żyją do dziś wśród ludzi. Bohaterami są członkowie rodziny sympatycznych dinozaurów. Młody zwierzak zaprzyjaźnia się z pewnym chłopcem, któremu pomaga wrócić do domu. W anglojęzycznej obsadzie głosu postaciom użyczyli Jeffrey Wright, Steve Zahn, AJ Buckley, Anna Paquin, Sam Elliot, Frances McDormand, Marcus Scribner i Jack Bright. Za kamerą zadebiutował Peter Sohn. Dzieło Pixara przyniosło 39,19 miliona dolarów.

Podium zamyka trzeci debiut - "Creed", spin-off serii "Rocky", z wynikiem 30,12 miliona dolarów. Za reżyserię odpowiada Ryan Coogler.

Oto pełne zestawienie:
1. "Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 2" - 51,6 miliona dolarów
2. "Dobry dinozaur" - 39,19 miliona dolarów
3. "Creed" - 30,12 miliona dolarów
4. "Spectre" - 12,8 miliona dolarów
5. "Fistaszki - wersja kinowa" - 9,7 miliona dolarów
6. "The Night Before" - 8,2 miliona dolarów
7. "Sekret w ich oczach"- 4,5 miliona dolarów
8. "Spotlight" - 4,5 miliona dolarów
9. "Brooklyn" - 3,83 miliona dolarów
10. "Marsjanin" - 3,3 miliona dolarów