Postrzegany jako jeden z silniejszych tytułów w oscarowym wyścigu, dramat "Spotlight" przedstawia dochodzenie nagrodzonych Pulitzerem dziennikarzy "Boston Globe", którzy dotarli do szokujących informacji na temat konsekwentnie tuszowanej siatki pedofilskiej w Kościele katolickim. Historia zbulwersowała świat w 2002 roku. – Film pokazuje, jak dziennikarze "Boston Globe" zmusili Kościół do przyznania się do tego, co zawstydzające, haniebne i ukrywane – tak obraz skomentował kardynał Archidiecezji Bostońskiej, Sean P. O'Malley.

Reklama

W obsadzie "Spotlight" znalazła się plejada gwiazd, w tym: Michael Keaton, Mark Ruffalo, Rachel McAdams, Brian d'Arcy James, John Slattery, Liev Schreiber, Stanley Tucci i Billy Crudup. Oto nowy, zatytułowany "Silence" klip promujący dzieło:

"Spotlight" według własnego scenariusza wyreżyserował Tom McCarthy. Film spotkał się z dużym zainteresowaniem wielu festiwali, w tym – Wenecji, Telluride czy Toronto. Ma już także kilka nagród, m.in. statuetkę Chicago International Film Festival (najlepsza anglojęzyczna fabuła) czy Hollywood Film Award (scenarzysta roku). Polską premierę wyznaczono na 5 lutego. Obraz już trafił do kin w USA.