"Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 2" to ostatnia część opowieści o Katniss Everdeen. Walka toczy się już nie tylko o przetrwanie, ale o przyszłość całego narodu. Katniss (Jennifer Lawrence) wspierana przez wiernych przyjaciół: Gale'a (Liam Hemsworth), Finnicka (Sam Claflin) oraz Peetę (Josh Hutcherson) planuje zamach na Prezydenta Snowa (Donald Sutherland). Ich celem jest zakończenie totalitarnych rządów Kapitolu, dochodzi więc do ostatecznego starcia dobra ze złem. Film zarobił w trzy dni 101 milionów, ale jest to najgorszy wynik otwarcia spośród wszystkich części serii.

Reklama

Druga nowość to komedia "X-Mas". Bohaterami są trzej przyjaciele jeszcze z lat dziecięcych: Ethan (Joseph Gordon-Levitt), Isaac (Seth Rogen) i Chris (Anthony Mackie). Po raz ostatni spotykają się, by spędzić ze sobą pełne niekoniecznie grzecznej zabawy Święta. W komedii grają również Lizzy Caplan, Michael Shannon i Mindy Kaling. Za reżyserię odpowiada Jonathan Levine, który jest również współautorem scenariusza. Produkcja przyniosła 10 milionów zysku.

"Sekret w ich oczach" trafił na piątą pozycję z dochodem 6,6 milionów dolarów. Bohaterką jest agentka FBI Jess (Julia Roberts), której córka zostaje zamordowana przez seryjnego zabójcę. Kiedy z braku dowodów podejrzany mężczyzna zostaje wypuszczony na wolność, kobieta postanawia działać na własną rękę. W obsadzie znaleźli się także Chiwetel Ejiofor i Nicole Kidman.

Reklama

Oto pełne zestawienie:
1. "Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 2" - 101 milionów dolarów
2. "Spectre" – 14,6 milionów dolarów
3. "Fistaszki – wersja kinowa" – 12,8 milionów dolarów
4. "X-Mas" – 10,1 milionów dolarów
5. "Sekret w ich oczach" – 6,6 milionów dolarów
6. "Kochajmy się od święta" – 3,9 milionów dolarów
7. "Marsjanin" – 3,7 milionów dolarów
8. "Spotlight" – 3,6 milionów dolarów
9. "33" – 2,2 milionów dolarów
10. "Most szpiegów" – 1,9 milionów dolarów