"Facet na miarę" – komedia romantyczna mówiąca o tym, że dla prawdziwego uczucia wszystko jest możliwe – była filmem zamknięcia Netia Off Camera 2016 i została doskonale przyjęta przez publiczność festiwalu. Do regularnej dystrybucji wejdzie 15 lipca. W roli głównej wystąpił Jean Dujardin, laureat Oscara za rolę w filmie "Artysta". Partneruje mu Virginie Efira znana z "Miłości po francusku".

Reklama

Francuscy krytycy "Facetowi na miarę" nie szczędzili pochwał: Najbardziej zabawna i wzruszająca francuska komedia od czasu "Nietykalnych" (Pleinvie.fr), Film lekki, elegancki, poruszający i pięknie zagrany. Prawdziwy wyczyn (Atlantico.fr), Śmieszny, czuły, zaskakujący (Abusdecine.com), Uwodzicielska komedia romantyczna. Wzruszająca i zabawna (Citazine.fr), Świetne aktorstwo! Ani chwili nie będziecie się nudzić (Cinealliance.fr) – to tylko kilka z ich opinii.

Bohaterką opowieści jest Diane (Virginie Efira) – młoda i piękna prawniczka. Na co dzień pracuje w kancelarii, której współwłaścicielem jest jej były partner. Pewnego dnia w jej domu rozbrzmiewa sygnał telefonu stacjonarnego. Mężczyzna przedstawia się jako Alexandre (Jean Dujardin) i okazuje się szczęśliwym znalazcą jej zgubionej komórki. Proponuje randkę, która połączy oddanie telefonu ze wspólną kolacją. Diane rusza na spotkanie z tylko jedną wskazówką ułatwiającą rozpoznanie nieznajomego: "nie sposób mnie przegapić". Mężczyzna faktycznie bardzo wyraźnie odróżnia się od pozostałych gości restauracji. Jest najprzystojniejszy i… najniższy. Wzrost nie przeszkadza mu jednak czerpać z życia pełnymi garściami i być miłośnikiem wielkich wrażeń. Ich pierwsze spotkanie kończy się szalonym skokiem ze spadochronu. Diane ulega romantycznej fascynacji wyjątkowym i niezwykle dowcipnym mężczyzną. Jednak z czasem w serce kobiety zaczynają wkradać się wątpliwości…