Bohaterem historii jest Hal Jordan, pilot, który otrzymuje tajemniczy pierścień mocy od przybyłego na Ziemię kosmity. Wraz z niezwykłym darem lotnik przyjmuje na siebie obowiązki "na wskroś uczciwego i urodzonego bez strachu" superbohatera. W rolach głównych występują Ryan Reynolds, Blake Lively, Peter Sarsgaard, Tim Robbins i Mark Strong. Dzieło w reżyserii Martina Campbella przyniosło po pierwszym weekendzie zysk 52 milionów dolarów.

Reklama

Druga i ostatnia nowość top 10 zestawienia to "Pan Popper i jego pingwiny" z Jimem Carreyem w roli głównej. Ekranizacja powieści Richarda i Florence Atwaterów opowiada o losach malarza pokojowego, pod którego opiekę trafia trzynaście pingwinów. Mężczyzna postanawia wytresować ptaki i wyruszyć z nimi w tournée. Obraz, który zadebiutował na trzeciej pozycji, zarobił 18,2 miliona dolarów.

1. "Green Lantern" - 52,7 miliona dolarów 2. "Super 8" - 21,2 miliona dolarów 3. "Pan Popper i jego pingwiny" - 18,2 miliona dolarów 4. "X-Men: Pierwsza klasa" - 11,5 miliona dolarów 5. "Kac Vegas w Bangkoku" - 9,6 miliona dolarów 6. "Kung Fu Panda 2" - 8,7 miliona dolarów 7. "Druhny" - 7,5 miliona dolarów 8. "Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach" - 6,2 miliona dolarów 9. "Midnight in Paris" - 5,2 miliona dolarów 10. "Judy Moody and the Not Bummer Summer" - 2,2 miliona dolarów