Producent filmu, Brett Ratner, opowiedział o długim procesie powstawania dzieła, który uwzględniał zatrudnienie nie tylko Kutchera i Reynoldsa, ale i Philipa Seymoura Hoffmana i Johnny'ego Knoxville'a. Ostatecznie w filmie wystąpili Charlie Day, Jason Sudeikis, Jason Bateman, Kevin Spacey, Colin Farrell, Jennifer Aniston i Jamie Foxx. – Robiliśmy ten film 6 lat – mówi Ratner. – Trzeba mieć sporo cierpliwości, jeśli chce się pracować w tej branży. Wydaje mi się jednak, że warto było czekać. Od początku wiedziałem, że pomysł jest świetny. Przez chwilę nosiłem się nawet z zamiarem wyreżyserowania tej komedii, ale potem nawinął mi się inny projekt i oddałem ją w ręce Setha Gordona. Przez te lata mieliśmy na oku wielu różnych aktorów, m.in. Ashtona Kutchera i Ryana Reynoldsa.

Reklama

Ratner odpowiedział też na pytanie o potencjalny sequel. – Możliwości są nieskończone – oświadczył producent. – "Dzieci wrogowie", "Żony wrogowie"... Ale na razie nie było rozmowy o kontynuacji.

Film "Szefowie wrogowie" przedstawia historię trzech przyjaciół nękanych w pracy przez nieznośnych przełożonych. Dzieło zagości w polskich kinach 19 sierpnia.