Dla prawdziwych mężczyzn

Reklama
To nieprawda, że prawdziwi mężczyźni chodzą tylko na siłownię. Gdyby któryś z nich przegapił kinową premierę tych filmów, na pewno chętnie obejrzy je na DVD. "Kac Vegas" to dzieje niefortunnego wieczoru kawalerskiego, "Niezniszczalni" ze Stallonem, Lundgrenem i Stathamem – gotowy instruktaż, jak być twardzielem, zaś pakiet szwedzkich kryminałów "Millennium" spodoba się nie tylko „Mężczyznom, którzy nienawidzą kobiet”. Tym, którzy je kochają, także.

Złe filmy na dobry babski wieczór

Każda dziewczyna ma chwile słabości. Te dobrze spędzić w towarzystwie przyjaciółek, najlepiej popijając wino i oglądając niezbyt wysokich lotów film o treści romantycznej. "Seks w wielkim mieście 2" oraz "Wybuchowa para", czyli Cameron Diaz i Tom Cruise, nadadzą się do tego celu znakomicie. Do żadnego innego już nie.

Dla wszystkich, którzy nienawidzą Nicolasa Cage'a

Reklama
Niewarygodne – Nicolas Cage porzucił spojrzenie smutnego spaniela i zdecydował się na kilka ról, w których kpi z własnego emploi. Jako płatny zabójca wychowujący samotnie córkę w "Kick-Ass" walczy ze złowieszczym Markiem Strongiem, zaś jako nieokrzesany mag w "Uczniu czarnoksiężnika" musi stawić czoła Alfredowi Molinie i pocałować Monicę Bellucci. Wygrywa, także jako aktor.Dla spragnionych miłości

Do walentynek daleko, ale i Boże Narodzenie to czas miłości. Nawet jeśli pojawia się ona przede wszystkim w filmach. Box "Zakochane miasta" to dwa filmy, w których krótkie nowelki o miłości w Paryżu i Nowym Jorku nakręcili wybitni reżyserzy, m.in. Fatih Akin, Mira Nair, Gus Van Sant i bracia Coen.

Dla tych, którzy nie widzieli

"Siedmiu samurajów" Akiry Kurosawy oraz "Osiem i pół" Federica Felliniego to filmy, których wstyd nie znać. Więc jeśli ktoś nie widział, koniecznie musi obejrzeć. A powtórka też nie zaszkodzi.

Dla wielbicieli muzyki

Fani rozmaitych gatunków muzycznych niechybnie doznają satysfakcji, oglądając filmy poświęcone swoim idolom. Wielbiciele Jima Morrisona i jego grupy z zainteresowaniem przyjmą dokument "The Doors – historia nieopowiedziana", zawierający unikatowe archiwalia. "Kurt Cobain – About a Son" ucieszy fanów lidera Nirvany, zaś zaskakująca, artystyczna wizja biografii francuskiego barda "Gainsbourg" zafrapuje także fanów komiksu: jej twórcą jest wybitny rysownik Joann Sfar.Dla tych, którzy nie lubią seriali

Za długie? Za dużo wątków? Zbyt wiele odcinków? Jeśli ktoś nie ogląda seriali, powinien się zmierzyć z którymś z wielkich telewizyjnych hitów: "Californication" (dostępne trzy serie), "Dexter" (dostępne dwie serie) czy "Dr House". Kto, jeśli nie ekscentryczny Hank Moody, sympatyczny zabójca Dexter Morgan albo wredny doktor Gregory House mogą przekonać widzów, że współczesne seriale to kino pełną gębą? Ostatnią deską ratunku może być najzabawniejsza animowana rodzina świata, czyli „Simpsonowie” (dostępne siedem sezonów).

Dla tych, którzy nie lubią filmów

A jeśli ktoś uważa kino za pośledni gatunek rozrywki, zawsze można sprezentować mu klasyczne przedstawienia Teatru Telewizji. W wersji ambitniejszej np. w postaci dwóch pakietów z cyklu Złota Setka Teatru TV, w których znalazły się m.in. "Przedstawienie Hamleta we wsi Głucha Dolna", "Ożenek" i "Noc listopadowa". A dla wielbicieli teatru popularnego i mocnych wrażeń – zestaw spektakli z cyklu "Kobra".