Oparty na sztuce szkockiego autora Davida Harrowera, film "Blackbird" opowie o zakazanej miłości. Ray (Ben Mendelsohn) wiedzie spokojne i ułożone życie. Do czasu, aż w drzwiach jego biura staje Una (Rooney Mara). Piętnaście lat wcześniej parę połączył romans, który zakończył się dla Raya w więzieniu. Myślał, że ten okres ma już za sobą. Tymczasem Una szuka odpowiedzi.

Reklama

Za kamerą staje Benedict Andrews – uznany australijski reżyser teatralny, który po raz pierwszy zajmuje się pełnometrażowym filmem. David Harrower sam napisał scenariusz. Oprawą wizualną zajmuje się operator Thimios Bakatakis, którego ostatnie dzieło – "The Lobster" miało swoją światową premierę na festiwalu w Cannes. Scenografia to dzieło Fiony Crombie ("Macbeth"), a charakteryzacja – Jana Sewella ("Everest", "X-Men: Pierwsza klasa"). Zdjęcia do "Blackbird" będą trwały przez pięć tygodni. Ekipa będzie pracowała w Wielkiej Brytanii.

Rooney Marę zdobyła ostatnio statuetkę dla najlepszej aktorki na festiwalu w Cannes – za kreację w obrazie "Carol". Bena Mendelsohna można było niedawno oglądać w obrazie "Exodus: Bogowie i królowie".