Produkcja została przedstawiona na targach filmowych w Cannes, gdzie o prawa do jej rozpowszechniania bije się kilku potężnych, międzynarodowych graczy. Zdjęcia do obrazu powstały w zeszłym roku w Monako. Za podstawę scenariusza posłużyła opublikowana w 2012 roku powieść Dave'a Eggersa pod tym samym tytułem.

Reklama

Głównym bohaterem jest upadły amerykański biznesmen (Tom Hanks), który wybiera się w podróż do Arabii Saudyjskiej, aby wykorzystać swoją ostatnią szansę na sukces i uratować rozpadającą się rodzinę. Za kamerą stanął Tom Tykwer ("Atlas chmur", "Pachnidło: Historia mordercy", "Biegnij Lola, biegnij"), który również zajął się adaptacją książki na potrzeby filmu.

Tom Hanks nie tylko zagrał, ale również wziął na siebie część obowiązków producenckich dzieła. W filmie występują także Sarita Choudhury, Omar Elba, Tracey Fairaway, David Menkin i Tom Skerritt.

Na polskich ekranach Hanksa można było oglądać w minionym roku w "Kapitanie Phillipsie" i "Ratując pana Banksa". Przez ostatnie miesiące gwiazdor rzadko schodził z planu. W związku z pracą – dramatem "Bridge of Spies" Stevena Spielberga – odwiedził m.in. Polskę. Teraz kręci "Inferno".