Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Spielberg w kapeluszu, a Tom Hanks w blondzie na premierze "Mostu szpiegów" [ZDJĘCIA]

14 listopada 2015, 00:01
"Most szpiegów" to historia amerykańskiego prawnika, Jamesa Donovana, który w 1957 roku podjął się obrony rosyjskiego szpiega Rudolfa Abla, stając się tym samym dla rodaków wrogiem publicznym numer jeden. Pięć lat później CIA wykorzystało Donovana, by ocalić pilota Gary'ego Powersa, którego samolot w 1960 roku zestrzelili Rosjanie. Prawnik doprowadził bowiem do wymiany swego rosyjskiego klienta na amerykańskiego lotnika i oskarżonego o szpiegostwo doktoranta.
"Most szpiegów" to historia amerykańskiego prawnika, Jamesa Donovana, który w 1957 roku podjął się obrony rosyjskiego szpiega Rudolfa Abla, stając się tym samym dla rodaków wrogiem publicznym numer jeden. Pięć lat później CIA wykorzystało Donovana, by ocalić pilota Gary'ego Powersa, którego samolot w 1960 roku zestrzelili Rosjanie. Prawnik doprowadził bowiem do wymiany swego rosyjskiego klienta na amerykańskiego lotnika i oskarżonego o szpiegostwo doktoranta. / PAP/EPA / BRITTA PEDERSEN
Steven Spielberg i Tom Hanks z żonami przylecieli do Berlina, by wziąć udział w premierze swego wspólnego dzieła "Most szpiegów". Opowieści z czasów zimnej wojny, do której część zdjęć powstała we Wrocławiu.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama
Reklama
Tematy:
Sebastian Koch Amy Ryan James Donovan Steven Spielberg Most szpiegów nowy film Spielberga Tom Hanks

Powiązane

Reklama

Komentarze(0)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    Reklama

    Zobacz więcej

    Reklama