To opowieść o przyjaźni oraz lojalności, opowieść o chronieniu swych przyjaciół, opowieść, która pokazuje, że taki niedopasowany duet jak mała dziewczynka i nieforemny olbrzym potrafią rozwiązać największe nawet problemy dorosłego świata – mówi o swoim nowym dziele Steven Spielberg.

Reklama

Bardzo Fajny Gigant mieszka w Krainie Olbrzymów. Każdej nocy wybiera się na łowy. W Krainie Snów chwyta marzenia, chowając je do słoika. Szybkimi krokami przemierza odległości między tajemniczym światem marzeń i ludzi, poszukując w nim dziecka, które może obdarować najpiękniejszym snem. Kiedy pewnego razu zostaje zauważony przez Sophie, decyduje się zabrać dziewczynkę ze sobą. Nie może pozwolić sobie na to, żeby tajemnica istnienia gigantów wyszła na jaw. Sophie z początku tajemniczego giganta bardzo się obawia, bardzo szybko zdaje sobie jednak sprawę, że BFG jest olbrzymem łagodnym i wielce czarującym – a że dziewczynka nigdy wcześniej nie spotkała tak zacnego stwora, ma do niego dużo pytań.

Trwa ładowanie wpisu

Film po pierwszym publicznym pokazie na MiędzynarodowymFestiwalu Filmowym w Cannes zebrał pozytywne recenzje: – "BFG: Bardzo Fajny Gigant" to pean na cześć dzieciństwa, który ceni i szanuje swoją bohaterkę. Przyznając Sophie prawo głosu i wolność opinii celebruje piękno i siłę czystej dziecięcej wrażliwości – Anna Tatarska w Onet.pl. – Umożliwia widzom – bez względu na wiek – zatopienie się w historii jednej z najbardziej nieprawdopodobnych przyjaźni w historii kina – podkreśla Peter Debruge w "Variety", a Peter Bradshaw z "Guardiana" dodaje: – "BFG" jest bardzo fajnym gigantem reżysera, który wie, jak robić filmy w tym stylu i na taką skalę.

Z kolei Robbie Collin z "Daily Telegraph" zwraca uwagę na scenariusz napisany przez Melissę Matheson ("E.T."), który "traktuje historię Dahla z należytym szacunkiem, ale jednocześnie subtelnie przenosi ją na kinowy ekran". – Gigant, którego stworzył Spielberg z pomocą Marka Rylance'a jest dowodem na to, jak szybko rozwija się technologia: gigant jest z krwi i kości, z ciekawą osobowością, wadami i wolą życia – podsumowuje Dave Calhoun w "Time Out".

"BFG: Bardzo Fajny Gigant" w kinach od 1 lipca 2016 roku.

Media