Aktorka zagra główną rolę kobiecą w produkcji Timura Bekmambetova ("Abraham Lincoln: Łowca wampirów"). Wcieli się w córkę kupca Esther, w której zakochuje się tytułowy bohater.

Reklama

Historię Ben Hura spisał w 1880 roku Lew Wallace. Od tego czasu powieść "Ben-Hur: opowiadanie historyczne z czasów Jezusa Chrystusa" doczekała się licznych adaptacji teatralnych, telewizyjnych, radiowych i kinowych. Najpopularniejszym filmem pozostaje obraz Williama Wylera, w którym w roli głównej wystąpił Charlton Heston. Produkcja z 1959 roku zdobyła aż 11 statuetek Amerykańskiej Akademii Filmowej.

Przypomnijmy, że bohaterem dzieła jest żydowski książę, który zostaje zdradzony przez dawnego przyjaciela i dowódcę legionów rzymskich, Messalę. Rozgoryczony i upokorzony bohater poprzysięga zemstę. Warto wiedzieć, że Ben Hur jest niemal równolatkiem Chrystusa.

W roli głównej zobaczymy Jacka Hustona. W obsadzie znaleźli się już też Morgan Freeman i Toby Kebbell. Pierwszą wersję scenariusza napisał Keith Clarke ("Niepokonani"). Później za tekst wziął się laureat Oscara za "Zniewolonego" John Ridley. Obraz powstaje dla studia MGM i wytwórni Paramount Pictures. Światową premierę dzieła zaplanowano na 26 lutego 2016 roku.

Gal Gadot wcześniej będzie można podziwiać jako Gisele w filmie "Szybcy i wściekli 6" oraz jako Wonder Woman w produkcji "Batman v Superman: Dawn of Justice".

Reklama