Spike Lee, który przygotowuje amerykańską wersję "Oldboya" Park Chan-wooka, jest w trakcie kompletowania obsady do swojej nowej produkcji. Do składu dołączył właśnie Samuel L. Jackson, gwiazdor takich filmów jak "Jackie Brown" czy "Pulp Fiction". Jackson w remake'u "Oldboya" wcieli się w rolę strażnika, który jako pierwszy doświadczy gniewu głównego bohatera.

Reklama

Koreański "Oldboy" to historia mężczyzny, który pewnego dnia z nieznanych sobie powodów zostaje zamknięty w małym pomieszczeniu. Spędza w nim 15 lat, a po wyjściu na wolność, rozpoczyna poszukiwanie swojego oprawcy i przyczyn uwięzienia.

Zdjęcia do filmu mają ruszyć jesienią w Luizjanie i Nowym Jorku. W roli głównej zobaczymy Josha Brolina, którego ostatnio można było oglądać m.in. w "Poznasz przystojnego bruneta" Woody'ego Allena. W obsadzie nowego "Oldboya" znaleźli się także Elizabeth Olsen i Sharlto Copley. Ścieżkę dźwiękową do filmu napisze Bruce Hornsby.

Samuel L. Jackson powraca do współpracy ze Spikem Lee po długiej przerwie. W 1991 roku zagrał narkomana w "Malarii" jego reżyserii i za tę rolę został nagrodzony Złotą Palmą na festiwalu w Cannes.