Będzie to noc szczególnie emocjonująca dla polskich widzów ze względu na trzy oscarowe nominacje dla „Zimnej wojny”. Najnowszy obraz laureata Oscara z 2015 roku, Pawła Pawlikowskiego, został wyróżniony w kategorii Najlepszy film nieanglojęzyczny, Najlepszy reżyser oraz Najlepsze zdjęcia.

Reklama

Z tej okazji, w ramach pasma odkodowanego Canal+ udostępni transmisję z tej prestiżowej gali wszystkim abonentom nc+ oraz wybranych sieci kablowych. Po raz pierwszy od wielu lat widzowie stacji zobaczą także relację na żywo z czerwonego dywanu - dotychczas pokazywał ją kanał E!.

Pasmo odkodowane i oscarowa noc na antenie Canal+ rozpoczną się już 24 lutego o 23:30. Na początek widzowie zobaczą wyprodukowany specjalnie na potrzeby stacji film dokumentalny „Zawierucha w Hollywood”, prowadzony przez aktora Rafała Zawieruchę. Produkcja pozwoli zajrzeć za kulisy Hollywood i dzięki rozmowom z laureatami Oscara, poczuć emocje towarzyszące samej gali. Pół godziny po północy Canl+ rozpocznie studio oscarowe, które poprowadzą dziennikarka Katarzyna Janowska oraz gospodarz programu „Kino Mówi”, Błażej Hrapkowicz.

Początek ceremonii wręczenia Nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej jest planowany na godz. 2:00 i potrwa do 5:00 rano.

Dla tych, którzy nie mogli poświęcić nocy na oglądanie ceremonii na żywo CANAL+ przygotował skrót gali 25 lutego o godz. 21:00 – również w ramach pasma odkodowanego.