W dziele Clinta Eastwooda, Bradley Cooper gra Chrisa Kyle'a, żołnierza Navy SEALs. Urodzony w Teksasie snajper budził postrach w Iraku, gdzie nadano mu przydomek al-Shaitan (diabeł). Żaden inny Amerykanin nie zanotował tak dużej liczby celnych strzałów. Opowieść dotyczy jednak nie tylko wojny, ale i małżeństwa Kyle'a. W roli żony bohatera pojawiła się Sienna Miller. Film trafił do kin już cztery tygodnie temu, ale dopiero teraz wiele kopii trafiło do dystrybucji. Tym sposobem produkcja zgromadziła 90,2 miliona dolarów. Jest to rekord jeśli chodzi o premiery styczniowe. Obraz zapewne będzie także rekordowy dla Clinta Eastwooda – jego poprzedni najbardziej kasowy film "Gran Torino" zarobił 148 milionów dolarów.

Reklama

Na drugiej pozycji znalazła się komedia "Polowanie na drużbów". Głównym bohaterem filmu jest charyzmatyczny Jimmy Callahan (Kevin Hart), który prowadzi nietypową działalność – wciela się w drużbę na ślubach mężczyzn, którzy nie mają żadnych przyjaciół. Pewnego dnia zgłasza się do niego społecznie nieprzystosowany Doug Harris (Josh Gad). W obsadzie znaleźli się także Kaley Cuoco-Sweeting, Ken Howard, Olivia Thirlby, Cloris Leachman, Jorge Garcia, Jenifer Lewis i Mimi Rogers. Dla Jeremy'ego Garelicka (scenarzysta "Sztuki zrywania") to debiut reżyserski. Film zarobił w trzy dni 21 milionów dolarów.

Oczko niżej uplasowała się kolejna nowość tego weekendu czyli znany już w Polsce "Paddington". Film zarobił 19,2 miliona dolarów.

Jako ostatni do zestawienia załapał się "Haker". Obraz opowiada o międzynarodowej walce z cyberterroryzmem. W roli głównej występuje Chris Hemsworth, który wciela się w hakera odsiadującego wieloletni wyrok więzienia. Po serii groźnych ataków, mężczyzna zostaje zaangażowany do pomocy. W obsadzie znaleźli się również Holt McCallany, Viola Davis, Archie Kao, William Mapother, Wei Tang i Leehom Wang. W trzy dni film zarobił 4 miliony.

Oto pełne zestawienie:
1. "Snajper" – 90,3 miliona dolarów
2. "Polowanie na drużbów" – 21 milionów dolarów
3. "Paddington" – 19,2 miliona dolarów
4. "Uprowadzona 3" – 14 milionów dolarów
5. "Selma" – 8,3 miliona dolarów
6. "Gra tajemnic" – 7,1 miliona dolarów
7. "Tajemnice lasu" – 6,5 miliona dolarów
8. "Hobbit: Bitwa pięciu armii" – 4,8 miliona dolarów
9. "Niezłomny" – 4,2 miliona dolarów
10. "Haker" – 4 miliony dolarów