W dziele Clinta Eastwooda Bradley Cooper gra Chrisa Kyle'a, żołnierza Navy SEALs. Urodzony w Teksasie snajper budził postrach w Iraku, gdzie nadano mu przydomek al-Shaitan (diabeł). Film zarobił w ten weekend 31,8 miliona dolarów bijąc rekord tygodnia z finałem Super Bowl należący do filmu "Hannah Montana & Miley Cyrus: The Best of Both Worlds Concert" z 2008 roku.

Reklama

Pierwsza nowość tego weekendu wylądowała na trzeciej pozycji. "Witajcie we wczoraj" opowiada o grupie nastolatków, którzy odkrywają tajne plany budowy wehikułu czasu. Obraz wcześniej nosił tytuł "Welcome to Yesterday". W rolach głównych występują Johnny Weston, Sofia Black-D'Elia, Amy Landecker i Ginny Gardne. Obraz zarobił 8,5 miliona dolarów.

Oczko niżej znalazł się dramat "Black or White" z Kevinem Costnerem i Octavią Spencer w rolach głównych. Costner gra dziadka, który dostaje pod opieką swoją ukochana wnuczkę. Spencer odtwarza natomiast rolę babci dziewczynki, która także chce mieć nad nią opiekę. Podczas sądowej batalii okaże się, że relacje miedzy rasami nie są... czarno – białe. Film został zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami. W obrazie grają także Anthony Mackie, Jennifer Ehle, Andre Holland i Gillian Jacobs. Film zarobił 6,4 miliona dolarów.

Ostatnia nowość tego weekendu to "The Loft". Obraz opowiada o pięciu kumplach, którzy wspólnie wynajmują mieszkanie na schadzki z kochankami. Układ sprawdza się wyśmienicie do czasu, aż w apartamencie odnalezione zostaje ciało obcej kobiety. Przyjaciele zaczynają się wzajemnie oskarżać o morderstwo. w Flmie grają Karl Urban, Wentworth Miller i James Marsden, Rhona Mitra i Rachael Taylor. Trzy dni w kinach przyniosły dochód 2,8 miliona dolarów.

Oto pełne zestawienie:
1. "Snajper" – 31,8 miliona dolarów
2. "Paddington" – 8,5 miliona dolarów
3. "Witajcie we wczoraj" – 8,5 miliona dolarów
4. "Black or White" – 6,4 miliona dolarów
5. "Chłopak z sąsiedztwa" – 6 milionów dolarów
6. "Polowanie na drużbów" – 5,7 miliona dolarów
7. "Gra tajemnic" – 5,1 miliona dolarów
8. "Uprowadzona 3" – 3,6 miliona dolarów
9. "Strange Magic" – 3,4 miliona dolarów
10. "The Loft" – 2,8 miliona dolarów