W obrazie "Spongebob: na suchym lądzie" tytułowy bohater wyrusza w wyprawę, by odzyskać przepis, który zabierze go w nasz wymiar, do naszego świata. Za reżyserię odpowiadają Paul Tibbitt i Mike Mitchell. W rolach głównych występują Tom Kenny, Antonio Banderas i Bill Fagerbakke. Film zarobił w trzy dni 56 milionów dolarów.

Reklama

Znacznie gorzej powiodło się dwóm superprodukcjom, które trafiły w tym tygodniu po raz pierwszy do kin. Znany w Polsce obraz "Jupiter: Intronizacja" Lany i Andy'ego Wachowskich trafił na trzecią pozycję z dochodem 19 milionów dolarów. Biorąc pod uwagę, że film kosztował 175 milionów taki wynik nie może cieszyć producentów. Główne role w filmie fantasy grają Mila Kunis, Channing Tatum, Sean Bean oraz Eddie Redmayne.

Jeszcze gorszy wynik osiągnął obraz "Siódmy syn" – także znany już w Polsce. Trzy dni pozwoliły produkcji z Jeffem Bridgesem, Benem Barnesem, Julianne Moore i Alicią Vikander zarobić 7,1 miliona dolarów (przy budzęcie 95 milionów). Pocieszające dla producentów mogą być wyniki poza USA – W Chinach i Europie film zarobił już ponad 80 milionów dolarów.

Oto pełne zestawienie:
1. "Spongebob: na suchym lądzie" – 56 milionów dolarów
2. "Snajper" – 24,1 miliona dolarów
3. "Jupiter: Intronizacja" – 19 milionów dolarów
4. "Siódmy syn" – 7,1 miliona dolarów
5. "Paddington" – 5,3 miliona dolarów
6. "Witajcie we wczoraj" – 5,3 miliona dolarów
7. "Gra tajemnic" – 4,8 miliona dolarów
8. "Polowanie na drużbów" – 4,8 miliona dolarów
9. "Black or White" – 4,5 miliona dolarów
10. "Chłopak z sąsiedztwa" – 4,1 miliona dolarów