W dziele Clinta Eastwooda Bradley Cooper gra Chrisa Kyle'a, żołnierza Navy SEALs. Urodzony w Teksasie snajper budził postrach w Iraku, gdzie nadano mu przydomek al-Shaitan (diabeł). Żaden inny Amerykanin nie zanotował tak dużej liczby celnych strzałów. Film zarobił w ten weekend 64 miliony dolarów i ma już na koncie ponad 200 milionów.

Reklama

Na drugiej pozycji zameldował się "Chłopak z sąsiedztwa", czyli psychologiczny thriller z Jennifer Lopez w roli głównej. Aktorka wciela się w matkę nastolatka, która niedawno postanowiła się rozwieść z ojcem dziecka. Lecząc złamane serce rozpoczyna romans z kolegą swego syna, chłopakiem z sąsiedztwa. Problemy pojawiają się kiedy bohaterka chce zakończyć związek. W filmie występują także Ryan Guzman, John Corbett i Kristin Chenoweth. W trzy dni produkcja zarobiła 15 milionów dolarów.

Kolejna nowość to animacja "Strange Magic" z wytwórni LucasFilm. Film opowiada o spotkaniu dwóch światów: tego pięknego i szlachetnego, w którym dowodzą wróżki oraz tego mniej pięknego i zupełnie nieszlachetnego wypełnionego goblinami i innymi niezbyt ładnymi stworzeniami. Głosów postaciom udzielili Alan Cumming, Evan Rachel Wood, Kristin Chenoweth czy Peter Stormare. Obraz zarobił w weekend 5,5 miliona dolarów.

Ostatnią nowością tego tygodnia jest komedia "Bezwstydny Mortdecai". Opowieść o handlarzu dzieł sztuki, który musi odzyskać skradziony obraz, zawierający kod dostępu do konta bankowego pełnego pieniędzy nazistów, zarobiła 4,1 miliona dolarów, co pozwoliło zająć 9 pozycję box office.

Oto pełne zestawienie:
1. "Snajper" – 64,3 miliona dolarów
2. "Chłopak z sąsiedztwa" – 15 milionów dolarów
3. "Paddington" – 12,3 miliona dolarów
4. "Polowanie na drużbów" – 11,6 miliona dolarów
5. "Uprowadzona 3" – 7,6 miliona dolarów
6. "Gra tajemnic" – 7,1 miliona dolarów
7. "Strange Magic" – 5,5 miliona dolarów
8. "Selma" – 5,5 miliona dolarów
9. "Bezwstydny Mortdecai" – 4,1 miliona dolarów
10. "Tajemnice lasu" – 3,8 miliona dolarów