Film "Kolory zła: Czerwień" w pierwszy weekend obejrzało 19,9 mln widzów. Co to konkretnie oznacza?

Polski hit VOD numer jeden 2024 roku

Taki wynik świadczy o tym, że na rynku VOD nie było w tym roku popularniejszego polskiego filmu. Dla porównania, "Znachora" obejrzało w premierowy weekend 11,9 mln użytkowników Netflixa.

Reklama

Ale to nie wszystko, bowiem blisko 20-milionowa oglądalność w raptem trzy dni daje "Kolorom zła" najlepszy rezultat otwarcia pośród nieanglojęzycznych produkcjiw 2024 roku.

Co więcej, to również jeden z najlepszych wyników w porównaniu z filmami anglojęzycznymi. Superprodukcja Zacka Snydera "Rebel Moon - Część 2: Zadająca rany" obejrzało w analogicznym czasie 21,4 mln widzów.

Film doceniony za granicą, ale nie w Polsce?

"Kolory zła: Czerwień" znalazły się na czele listy przebojów w Netflixa w 48 krajach.

Co ciekawe, film w Polsce zbiera kiepskie recenzje. W serwisie Filmweb średnia ocen krytyków wynosi jedynie 3,7. Za to recenzenci zagraniczni są innego zdania. Na portalu RottenTomatoes film uzyskał 66 proc. pozytywnych recenzji.

Reklama

"Kolory zła: Czerwień". O czym jest film?

"Kolory zła: Czerwień" to adaptacja powieści kryminalnej Małgorzaty Oliwii Sobczak.

Reżyserem jest Adrian Panek, który wspólnie z Łukaszem M. Maciejewskim napisał również scenariusz. Za produkcję odpowiada Aurum Film.

W rolach głównych występują Maja Ostaszewska, wcielającą się w postać sędzi Heleny Boguckiej, szukającej sprawiedliwości po stracie córki, oraz Jakub Gierszał w roli nieustępliwego prokuratora Leopolda Bilskiego.

Znaczące - i chwalone - role mają również Przemysław Bluszcz jako gangster Kazar, a także znana z serialu "Infamia" Zofia Jastrzębska w roli ofiary przemocy i świadkini morderstwa.

W filmie, wzorem książki, trójmiejska plaża staje się miejscem dramatycznego odkrycia, gdy morze wyrzuca na brzeg ciało młodej dziewczyny. Nietypowe okaleczenia ofiary wskazują na morderstwo. Na czele dochodzenia staje ambitny i nieustępliwy prokurator Leopold Bilski. W śledztwo angażuje się też matka ofiary, sędzia Helena Bogucka. Wszystkie tropy prowadzą do jednego z nadmorskich klubów, który okazuje się być związany ze sprawą morderstwa kobiety sprzed 15 lat. Z gromadzonych w trakcie śledztwa informacji i zatajonych przez lata dowodów powoli wyłania się mroczne oblicze przestępczego Trójmiasta. Odkrycia Bilskiego i Boguckiej zaczynają być bardzo nie na rękę lokalnej policji…

Trwa ładowanie wpisu