"Becoming Karl Lagerfeld". O czym jest serial?

Serial przenosi nas do Paryża, Monako i Rzymu lat 70. Akcja rozpoczyna się w roku 1972, kiedy Karl Lagerfeld (Daniel Brühl) ma 38 lat i nie nosi jeszcze swojej kultowej fryzury. Jest projektantem nieznanym szerszej publiczności. Kiedy na jego drodze staje Jacques de Bascher (Théodore Pellerin) – ambitny i niefrasobliwy młody dandys – zakochany w nim Lagerfeld postanawia zmierzyć się ze swoim przyjacielem (i rywalem) Yves'em Saint Laurentem (Arnaud Valois), geniuszem haute couture, wspieranym przez budzącego respekt biznesmena Pierre'a Bergé'a (Alex Lutz).

"Becoming Karl Lagerfeld". Kto stoi za serialem?

Reklama

Za podstawę serialu posłużył bestseller "Kaiser Karl" ("Cesarz Karl") Raphaëlle Bacqué.

W gwiazdorskiej obsadzie znaleźli się najmodniejsi, nomen omen, aktorzy europejscy, w tym Daniel Brühl ("Na Zachodzie bez zmian", "Bękarty wojny", "Good Bye Lenin!") w roli Karla; Théodore Pellerin jako Jacques de Bascher, Arnaud Valois jako Yves Saint Laurent oraz Alex Lutz w roli Pierre'a Bergé'a.

Showrunner Jérôme Salle ("Kompromat") nakręcił odcinki 1, 2, 6, z kolei odcinki 3, 4 i 5 wyreżyserowała Audrey Estrougo ("Suprêmes"). Twórczyniami serialu są także Isaure Pisani-Ferry, Jennifer Have i Raphaëlle Bacqué. Isaure Pisani-Ferry jest także główną scenarzystką serialu, a wszystkie odcinki były pisane wspólnie z Dominique Baumardem, Jennifer Have i Nathalie Hertzberg.

Reklama

Serial ukazuje także osobistości ze świata mody i kultury, które w tamtym czasie przyjaźniły się z Karlem Lagerfeldem. Agnès Jaoui (Cezary dla najlepszej aktorki drugoplanowej w 1998, 2001 i 2016 roku) wciela się w Gaby Aghion, założycielkę domu mody Chloé, który w znaczący sposób przyczynił się do sławy Karla Lagerfelda. Jeanne Damas, projektantka mody i aktorka ("Rock'n Roll"), gra Palomę Picasso, a piosenkarka, autora tekstów i modelka Claire Laffut wciela się w Loulou de La Falaise. Legendarną aktorkę Marlenę Dietrich gra Sunnyi Melles ("Sans Filtre"). Z kolei w Andy'ego Warhola wcielił się Paul Spera ("Gorąca linia").

Obsadę uzupełnia niemiecka aktorka Lisa Kreuzer ("Dark) w roli matki Karla, Elisabeth Lagerfeld.

Muzykę do serialu stworzyli Evgueni i Sacha Galperine ("Oussekine").

Trwa ładowanie wpisu