Pierwszy sezon zdobył uznanie widzów i krytyków. Nikodem Pankowiak z portalu Serialowa.pl nazwał "Emigrację XD" "najlepszą polską komedią od lat", Urszula Korąkiewicz z Wirtualnej Polski - "absurdalnie zabawną komedią drogi", a Marek Fall i Jacek Sobczyński z Newonce.net mianowali Malcolma XD "nową gwiazdą na nieboskłonie krajowej kinematografii".

Reklama

"Polacy są otwarci na takie komedie"

"Emigracja XD" okazała się tak ogromnym sukcesem, że decyzja o kontynuacji była natychmiastowa. Sceny z serialu królowały w mediach społecznościowych, a takie postaci jak Malcolm, Stomil czy Zbyszek już na stałe zapiszą się w historii kultowych polskich bohaterów serialowych. Tak pozytywny odbiór pokazuje, że Polacy są otwarci na komedie, które pod płaszczykiem tzw. lol-contentu pokazują nas w krzywym zwierciadle- mówi Beata Ryczkowska, dyrektorka produkcji oryginalnych i koprodukcji CANAL+ Polska.

Wiele znanych nowych twarzy w obsadzie

Reklama

W główne role ponownie wcielają się Tomasz Włosok i Michał Balicki, serial reżyseruje Łukasz Kośmicki ("Emigracja XD", "KLANGOR"), który wraz z Malcolmem XD jest autorem scenariusza na podstawie książki.

Za kostiumy odpowiada Dorota Williams, charakteryzacją zajmuje się Adrianna Merska, scenografią - Katarzyna Jędrzejczyk, muzyką - Marcin Macuk, operatorem obrazu jest Marek Rajca, kierownikiem produkcji - Marcin Imach.

Wśród obsady pojawi się wiele znanych nowych twarzy. Producentkami po stronie CANAL+ są Beata Ryczkowska i Agnieszka Nejman, natomiast producentami kreatywnymi ze strony Jake Vision DGA Studio są Dorota Kośmicka i Malcolm XD, producentem wykonawczym jest Jan Kępiński.

Kiedy i gdzie premiera "Edukacji XD"?

Serial "Edukacja XD" pojawi się w przyszłym roku w CANAL+ online i na CANAL+ Premium.

Trwa ładowanie wpisu