Wajda zachorował. Nie było go na pokazie "Wałęsy" w Gdańsku

| Aktualizacja:

Były wzruszenia, dużo emocji i oklasków. Około tysiąca osób obejrzało w gdańskim kinie Neptun przedpremierowy pokaz filmu "Wałęsa. Człowiek z nadziei". Nie było jednak wśród nich Lecha Wałęsy oraz Andrzeja Wajdy. 

wróć do artykułu
  • ~łajza
    (2013-09-21 10:02)
    spoko! szkoły przyjdą!
  • ~lisowczyk
    (2013-09-21 14:37)
    w 1981 byłem delegatem na Zjazd Solidarności , ale z zasadniczych powodów na ten film na pewno pieniędzy nie wyłożę . Ze względów historycznych tym bardziej . Daleko mi do zaakceptowania scen z tego filmu ( np w celi aresztu MO funkcjonariuszka tejże karmiąca piersią dziecko Wałęsy , lub oficer SB klęczący razem z żoną Wałęsy przed telewizorem , kiedy na ekranie pojawia się Jan Paweł II , czynienie z Henryki Krzywonos herosa któremu w filmie do pięt nie dorasta usunięta w cień prawdziwa bohaterka tamtych sierpniowych dni Anna Walentynowicz - to Wajda zrobił z prawdziwej bohaterki i prawdziwej matki tego pamiętnego strajku . No i ta scena z wizytówką którą Wałęsa wtedy elektryk i tylko elektryk rzuca Andrzejowi Gwieżdzie - wizytówka elektryka stoczniowego w latach 70-tych !!!). W tych scenach w Wajdzie zwyczajnie odezwał się dawny komunistyczny propagandysta - już w 1945 roku karierę rozpoczął od gloryfikowania w filmie działaczy Gwardii Ludowej. Ten film to fałsz za publiczne pieniądze.
  • ~CZYTELNIK
    (2013-09-21 15:48)
    wg bydgowskiegO IPN ; zarówno Lech ,jak i jego bracia nie cieszyli się dobrą opinią wśród miejscowej ludności z uwagi na chuligański tryb życia skłonności dokradzieży i bójek z użyciem noży w 1966r brał udział w kradziezy silnika z pomPOŁOCHOCIN. SYNOWIE FELIKSY W . CZESTO POPADALI W KOPNFLIKTY Z PRAWEM ,te zwiazanez rozbojami LECHA trudno odtworzyc gdyż w czasie jego prezydentury zostaly zarekfirowane przez pracownikow UOP -UB
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2013-09-21 14:55)
    Gwiazdki niżej to
    K
    U
    R
    W
    Y
  • ~tomasz
    (2013-09-21 14:54)
    1. Thomas A. Anderson tak jak i Wałęsa wiódł podwójne życie
    2. Więckiewicz jak Keanu Reeves
    3. Wajda jak bracia Wachowscy
    Narodzie polska kinematografia ma się dobrze!!!
    Przecie stoi na światowym poziomie.
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2013-09-21 14:53)
    Kiedy te ****** PO- zdychaja ?
  • ~Edward Sopot
    (2013-09-21 14:42)
    Wajda niestety wypuścił knota !

    Ani słowa o Bolku ! to haniebne
    Dla mnie jako byłego już stoczniowca ( wydz K2 i ********* ) to obraza , obraza dla wszystkich takich jak ja
    My nie ulegliśmy służbom , nie informowaliśmy ( donosiliśmy )
    Dostałem za to po d... ... ale nie żałuję !
    Ja mogę chodzić z podniesioną głowa Wajda i Bolek ..NIE !
  • ~Zozo
    (2013-09-21 14:38)
    Wajda cale zycie przyklejony do komunistytecznego rezimu i dalej to samo.Dziad nad grobem stoi moglby sie opamietac,ale dalej w tylek wlazi.Po co komu ten film,wiemy kim byl i jest Bolek.Narod nie taki glupi jak im sie wydale.
    Jeden i drugi siebie wart.Wart palac Paca i Pac palaca.Ciekawe czy Walesa wie o co chodzi z tym Pacem?
  • ~bycie moherskim pisdzielcem to
    (2013-09-21 14:17)
    obraza Narodu Polskiego !!!
  • ~komisarz
    (2013-09-21 16:02)
    danutkoW czy twuj ojczulek byl oskarzony o morderstwo
  • ~marcelek
    (2013-09-21 13:47)
    no co za strata!!! proponuję, żeby wajda powiesił sobie nad łóżkiem portret mędrca-matoła i modlił się do niego.
  • ~mx
    (2013-09-21 13:46)
    Nic dodać, nic ująć! On i jego klika z Geremkiem, Kuroniem, Mazowieckim, Michnikiem oszukali Solidarność i Polaków. Roztrwonili majątek narodowy, banki, zakłady pracy a naród puścili w skarpetkach na zmywaki. Jeszcze nam każą zamknąć usta i nie wypowiadać się źle o klice antypolskiej, bo zaraz go okrzykną pisowcem. Nawet za komuny nie było takiego zakłamani
  • ~Kolege_nie_PO_fachu
    (2013-09-21 15:24)
    Prawda która nie pokazuje całej prawdy jest kłamstwem.
    Choroba zawodowa tow. Wajdy.
  • ~cham-muuuu-rabbi
    (2013-09-21 13:44)
    Szkoda, że nie zdechł ten BOLEK.
    Boże spraw to czym szybciej,
    ciebie błagamy, wysłuchaj nas Panie
  • ~Tofik
    (2013-09-21 13:42)
    Wajda wyprodukował gniota swojego życia, teraz może sPOkojnie dokonać końca POdłego żywota.
  • ~Jasna
    (2013-09-21 13:41)
    Jeden i drugi wstydzili się gniota jaki stworzyli. Hicior "Zielonej wyspy"Tuska.
  • ~Stiff
    (2013-09-21 13:40)
    Ja tego genialnego dzieła wybitnego rezysera nie zamierzam oglądac i innym radzę to samo
  • ~ulubieniec po-psow
    (2013-09-21 15:56)
    SPALIC TO ***** ZANIM LUDZIE ZROBIA COS ZLEGO temu wajcie itp bolkom
  • ~Celtic
    (2013-09-21 16:05)
    Pan Wałęsa był bardzo konsekwentny tylko w jednym, w obronie postkomuny i UB-eków.
  • ~The Evil One
    (2013-09-21 13:06)
    Czy Wajda to ten rezyser filmowy, ktory nakrecil film o polskiej kawalerii atakujacej szablami niemieckie czolgi ? W Wolnej Polsce ten prowokator juz od roku 1989 siedzialby za szwedzkimi firankami !

Może zainteresować Cię też: