Filmem o przywódcy "Solidarności" zobaczą widzowie wielu prestiżowych imprez filmowych. Są wśród nich m.in. festiwale w Hajfie (29. Haifa International Film Festival, w dniach 19-28 września), Rio de Janeiro (Festival do Rio, w dniach 26 września-10 października), Busan w Korei Południowej (18. Busan International Film Festival, w dniach 3-12 października), Londynie (57. BFI London Film Festival, organizowany przez Brytyjski Instytut Filmowy, w dniach 9-20 października). W sumie twórcy "Wałęsy" otrzymali 90 zaproszeń na światowe festiwale.

Reklama

A już 8 października film "Wałęsa. Człowiek z nadziei" będzie pokazany w amerykańskiej Bibliotece Kongresu w Waszyngtonie. Cztery dni wcześniej obraz Wajdy wejdzie na ekrany kin w Polsce.

"Wałęsa. Człowiek z nadziei" zamyka tryptyk Andrzeja Wajdy, w skład którego wchodzą również głośne obrazy "Człowiek z marmuru" i "Człowiek z żelaza". Budzący duże emocje obraz swoją międzynarodową premierę film miał podczas 70. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji.