Film "Nymphomaniac", opowiadający historię seksualności kobiety od wczesnej młodości do wieku średniego, planowany jest w dwóch wersjach, gotowych spełnić wymagania cenzorów z poszczególnych krajów. Główną rolę w obrazie przyjęła znana z poprzedniego filmu Von Triera "Melancholia", Charlotte Gainsbourg.

Reklama

Na pomysł "Nymphomaniac" reżyser wpadł w trakcie pracy nad wspomnianą "Melancholią". Podczas rozmowy ze swoim operatorem Lars Von Trier stwierdził, że – jak większość reżyserów w jego wieku – planuje kręcić filmy z coraz młodszymi aktorkami, pokazującymi coraz więcej ciała. Nowy film zawierał będzie odważne sceny erotyczne, ilustrujące kolejne etapy kobiecej seksualności.

Oprócz Gainsbourg i Kidman, w najnowszej produkcji Larsa Von Triera zobaczyć będzie można także Willema Dafoe i Stellana Skarsgarda.

Nicole Kidman i Lars Von Trier spotkają się na planie już po raz drugi. W 2003 r. laureatka Oscara i zdobywca Złotej Palmy pracowali razem przy dramacie pt. "Dogville". Obecnie australijska aktorka przygotowuje się do roli tytułowej w filmie biograficznym o księżnej Grace z Monaco.