Pierwsze doniesienia o tym, że przygotowywany jest sequel hitu kinowego "Top Gun" pojawiły się już w ubiegłym roku. Wtedy jednak odtwórca głównej roli w filmie – Tom Cruise ucinał spekulacje, twierdząc, że póki nie będzie gotowy dobry scenariusz, nie zacznie pracy nad kolejną odsłoną historii o pilotach amerykańskiej marynarki.

Reklama

Teraz szef Paramount Pictures, Adam Goodman potwierdza, że wytwórnia wyprodukuje kolejnego "Top Gun". – Jesteśmy w trakcie prac nad filmem. Jerry Bruckheimer go wyprodukuje, a reżyserią znów zajmie się Tony Scott. Wszystko powoli rusza – mówi Goodman.

Na scenarzystę do sequela wybrano Petera Craiga – amerykańskiego pisarza i twórcę scenariusza do filmu Bena Afflecka "The Town" z 2010 roku.

"Top Gun" to historia dwóch pilotów marynarki amerykańskiej, Mavericka (Tom Cruise) i Goose'a (Anthony Edwards). Maverick zakochuje się w swojej instruktorce Charlie (Kelly Mc Gills). Goose i Maverick biorą udział w kursie pilotów, gdzie muszą zmierzyć się z najlepszymi w dziedzinie, m.in. Icemanem (Val Kilmer). "Top Gun" zdobył cztery nominacje do Oscara a przypadła mu statuetka za Najlepszą Piosenkę za utwór "Take My Breath Away" zespołu Berlin.