"Walser" – z Krzysztofem Stroińskim w roli głównej – jest pełnometrażowym debiutem Zbigniewa Libery, który w roku 2012 został laureatem pierwszej edycji Nagrody Filmowej, przyznwanej przez PISF wspólnie z MSN w Warszawie i Szkołą Wajdy. Dzięki temu autor głośnych instalacji i performer mógł zrealizować swój pierwszy film fabularny.

Reklama
Media

Współtwórca polskiej sztuki krytycznej w kinie zadebiutował thrillerem s-f, którego akcja to czy się w post-apokaliptycznym świecie w bliżej nieokreślonej przyszłości. Bohaterem "Walsera" jest urzędnik kolejowy wygaszający nieczynne stacje, który dociera do żyjącego na obrzeżach cywilizacji, dzikiego plemienia Contehli. Próbując wejść do ich idealnego świata i nauczyć niezrozumiałego języka, Adam Walser wprowadza doń chaos i destrukcję. – Zderzenie Walsera z plemienną grupą jest istotne, bo sensem filmu – mówi reżyser – jest to, że nasza cywilizacja niszczy każdą inną.

Media

Polska premiera filmu Libery odbyła się na festiwalu MFF T-Mobile Nowe Horyzonty w roku 2015. 20 maja "Walser" wejdzie na ekrany kin.