Animowany serial "Rebelianci" to bodaj pierwszy – nie licząc ekstensywnie publikowanych serii komiksowych – związany z odświeżonym światem "Gwiezdnych wojen" tak nagłośniony projekt studia. I udany, co nie jest dziełem przypadku. Za sterami zasiadł bowiem Dave Filoni, człowiek, który pracował jeszcze z samym George'em Lucasem nad cieszącymi się popularnością kreskówkami opowiadającymi o wojnach klonów.

Reklama

Teraz stworzyli animację o grupie stawiającej opór galaktycznemu Imperium, która kopie je jednak po kostkach, zamiast rzucać się na masywne niszczyciele. Ot, lokalni chuligani, lecz działający w słusznej sprawie. Kanan, Jedi renegat, młody złodziejaszek Ezra i pozostali członkowie ich ekipy nie stanowią, jak się wydaje, materiału na heroiczny oddział zdolny wziąć się za bary z Darthem Vaderem, ale, chcąc nie chcąc, zostają wplątani w intrygę, z której odwrotu już nie ma.

Pierwszy sezon opowiada o zmaganiach Ezry i spółki z niejakim Inkwizytorem i choć praktycznie wszystkie postaci są tutaj nowe, "Rebeliantom" udaje się uchwycić ducha "Gwiezdnych wojen" i dopisać do sagi kolejny epizod.

Reklama

Star Wars: Rebelianci, sezon 1 | dystrybucja: Galapagos