Nieudolny diler Chris Smith czyha na pieniądze z ubezpieczenia swojej matki. Stara hetera jedynym beneficjentem uczyniła ponoć młodszą siostrę chłopaka, toteż Chris obmyśla pełen dziur plan pozbycia się zbędnej rodzicielki. Zleceniem próbuje zainteresować miejscowego gliniarza, który do pensji dorabia opłacalnym bardziej niż służba społeczeństwu morderstwem, lecz problem polega na tym, iż Joe Cooper nie pracuje za słowo honoru, zaś biedak opętany chęcią zabicia matki ma puste kieszenie.

Reklama

Cooper proponuje więc zabezpieczenie i w zastaw bierze nastoletnią siostrę zubożałego dilera. Układ z psychopatą opłacalny nie będzie, a na domiar złego w całą tę aferę Chris wciąga swojego ojca i jego konkubinę. Finał tej zwichrowanej opowieści rozegra się, jak na południe Stanów Zjednoczonych przystało, w obskurnej, śmierdzącej przypaloną panierką z kurczaka przyczepie mieszkalnej.

William Friedkin niby szafuje sztampą, lecz jednak bezbłędnie dekonstruuje małomiasteczkową, zacofaną mentalność, celnie wytykając jej hipokryzję wyrażoną przede wszystkim w kłamliwym przywiązaniu do rodzinnych wartości.

ZABÓJCZY JOE | reżyseria: William Friedkin | dystrybucja: Monolith