Producenci i dystrybutor najwyraźniej wstydzą się pokazać film dziennikarzom. Reżyser zapowiada "Małą wielką miłość" jako osobistą wypowiedź, w której bohaterom użyczył własnych doświadczeń i zmierzył się z mitem Hollywood jako miejsca, gdzie wytycza się kierunki rozwoju światowego kina, można wiec znów spodziewać się najgorszego.

Naczelna cierpiąca twarz polskiej kinematografii - Agnieszka Grochowska jako Joanna Malczyk, ofiara niefrasobliwej nocy z przystojnym Amerykaninem Ianem (Joshua Leonard, który do tej pory zasłynął wyłącznie rolą w eksperymencie "Blair Witch Project"). Film powstał w wersji polsko-angielskiej, a źródłem "oryginalnych" dowcipów mają być nieporozumienia językowe i różnice w podejściu do miłości i modelu rodziny dwójki głównych bohaterów. Na razie patrząc na różowo-cukierkowe zdjęcia z filmu i czytając o jego jasnym przesłaniu, dostałam wcale nie małych, ale wielkich mdłości. Gdzie się podział ten Łukasz Karwowski, który zrobił "Listopad"?

MAŁA WIELKA MIŁOŚĆ

Polska 2008; Reżyseria: Łukasz Karwowski; Obsada: Agnieszka Grochowska, Joshua Leonard; Dystrybucja: ITI Cinema; Czas: 107 min

Premiera: 29 lutego