Listę nominowanych ogłosili w Los Angeles: Gerard Butler, Woody Harrelson, Rashida Jones i Sofia Vergara. Jedynym na niej polskim akcentem jest nazwisko Abla Korzeniowskiego wyróżnionego za ścieżkę dźwiękową do filmu Madonny "W.E.".

Ceremonię, która odbędzie się 15 stycznia, tak jak w roku ubiegłym poprowadzi Ricky Gervais.

Oto lista nominowanych do telewizyjnych Oscarów:

Najlepszy film dramatyczny:
"Spadkobiercy"
"Hugo"
"Służące"
"Czas wojny"
"Moneyball"
"Idy marcowe"

Najlepszy film komediowy:
"The Artist"
"O północy w Paryżu"
"Druhny"
"My Week With Marilyn"
"50/50"

Najlepszy aktor w filmie dramatycznym:
George Clooney, "Spadkobiercy"
Brad Pitt, "Moneyball"
Michael Fassbender, "Wstyd"
Leonardo DiCaprio, "J. Edgar"
Ryan Gosling, "Idy marcowe"

Najlepsza aktorka w filmie dramatycznym:
Viola Davis, "Służące"
Meryl Streep, "Żelazna dama"
Tilda Swinton, "Musimy porozmawiać o Kevinie"
Glenn Close, "Albert Nobbs"
Rooney Mara, "Dziewczyna z tatuażem"

Najlepszy aktor w komedii lub musicalu:
Jean Dujardin, "The Artist"
Owen Wilson, "O północy w Paryżu"
Joseph Gordon-Levitt, "50/50"
Brendan Gleeson, "The Guard"
Ryan Gosling, "Kocha, lubi, szanuje"

Najlepsza aktorka w komedii lub musicalu:
Michelle Williams, "My Week With Marilyn"
Charlize Theron, "Young Adult"
Kristen Wiig, "Druhny"
Jodie Foster, "Rzeź"
Kate Winslet, "Rzeź"

Najlepszy aktor drugoplanowy:
Christopher Plummer, "Debiutanci"
Kenneth Branagh, "My Week With Marilyn"
Albert Brooks, "Drive"
Jonah Hill, "Moneyball"
Viggo Mortensen, "Niebezpieczna metoda"

Najlepsza aktorka drugoplanowa:
Octavia Spencer, "Służące"
Bérénice Bejo, "The Artist"
Shailene Woodley, "Spadkobiercy"
Melissa McCarthy, "Druhny"
Jessica Chastain, "Służące"


Najlepszy reżyser:
Alexander Payne, "Spadkobiercy"
Michel Hazanavicius, "The Artist"
Martin Scorsese, "Hugo i jego wynalazek"
Woody Allen, "O północy w Paryżu"
George Clooney, "Idy marcowe"

Najlepszy scenariusz:
Woody Allen, "O północy w Paryżu"
Nat Faxon, Alexander Payne i Jim Rash, "Spadkobiercy"
Aaron Sorkin i Steven Zaillian, "Moneyball"
Michel Hazanvicius, "The Artist"
George Clooney & Grant Heslov, "Idy marcowe"

Najlepsza piosenka oryginalna:
"Albert Nobbs", "Lay Your Head Down"
"Gnomeo i Julia", Elton John, Bernie Taupin ("Hello Hello")
"Służące", Mary J. Blige, Thomas Newman, Harvey Mason Jr. ("The Living Proof")
"Machine Gun Preacher", "The Keeper"
"W.E.", "Masterpiece"

Najlepsza oryginalna ścieżka dźwiękowa:
"The Artist"
"Czas wojny"
"W.E."
"Hugo i jego wynalazek"
"Dziewczyna z tatuażem"

Najlepszy film animowany:
"Rango"
"Przygody TinTina"
"Artur ratuje Gwiazdkę"
"Kot w butach"
"Auta 2"

Najlepszy film nieanglojęzyczny:
"Rozstanie" (Iran)
"Flowers of War" (Chiny)
"Skóra, w której żyję" (Hiszpania)
"In The Land of Blood and Honey" (USA)
"Chłopiec na rowerze" (Belgia)

Najlepszy serial dramatyczny:
"American Horror Story" (2011)
"Zakazane imperium" (2010)
"Boss" (2011)
"Gra o tron" (2011)
"Homeland" (2011)

Najlepszy serial komediowy:
"Enlightened" (2011)
"Episodes" (2011)
"Glee" (2009)
"Współczesna rodzina" (2009)
"New Girl" (2011)


Najlepszy miniserial lub film telewizyjny:
"Cinema Verite" (2011) (TV)
"Downton Abbey" (2010)
"The Hour" (2005)
"Mildred Pierce" (2011)
"Too Big to Fail" (2011) (TV)

Najlepszy aktor w serialu dramatycznym:
Steve Buscemi, "Zakazane imperium" (2010)
Bryan Cranston, "Breaking Bad" (2008)
Kelsey Grammer, "Boss" (2011)
Jeremy Irons, "Rodzina Borgiów" (2011)
Damian Lewis, "Homeland" (2011)

Najlepsza aktorka w serialu dramatycznym:
Claire Danes, "Homeland" (2011)
Mireille Enos, "The Killing" (2011)
Julianna Margulies, "Żona idealna" (2009)
Madeleine Stowe, "Revenge" (2011)
Callie Thorne, "Necessary Roughness" (2011)

Najlepszy aktor w serialu komediowym:
Alec Baldwin, "Rockefeller Plaza 30" (2006)
David Duchovny, "Californication" (2007)
Johnny Galecki, "Teoria wielkiego podrywu" (2007)
Thomas Jane, "Wyposażony" (2009)
Matt LeBlanc, "Episodes" (2011)

Najlepsza aktorka w serialu komediowym:
Laura Dern, "Enlightened" (2011)
Zooey Deschanel, "New Girl" (2011)
Tina Fey, "Rockefeller Plaza 30" (2006)
Laura Linney, "The Big C" (2010)
Amy Poehler, "Parks and Recreation" (2009)

Najlepszy aktor w miniserialu lub filmie telewizyjnym:
Hugh Bonneville, "Downton Abbey" (2010)
Idris Elba, "Luther" (2010)
William Hurt, "Too Big to Fail" (2011) (TV)
Bill Nighy, "Ósma strona" (2011) (TV)
Dominic West, "The Hour" (2011)

Najlepsza aktorka w miniserialu filmie telewizyjnym:
Romola Garai, "The Hour" (2011)
Diane Lane, "Cinema Verite" (2011) (TV)
Elizabeth McGovern, "Downton Abbey" (2010)
Emily Watson, "Appropriate Adult" (2011)
Kate Winslet, "Mildred Pierce" (2011)

Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu, miniserialu lub filmie telewizyjnym:
Peter Dinklage, "Gra o tron" (2011)
Paul Giamatti, "Too Big to Fail" (2011) (TV)
Guy Pearce, "Mildred Pierce" (2011)
Tim Robbins, "Cinema Verite" (2011) (TV)
Eric Stonestreet, "Współczesna rodzina" (2009)

Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu, miniserialu lub filmie telewizyjnym:
Jessica Lange, "American Horror Story" (2011)
Kelly Macdonald, "Zakazane imperium" (2010)
Maggie Smith, "Downton Abbey" (2010)
Sofía Vergara, "Wspólczesna rodzina" (2009)
Evan Rachel Wood, "Mildred Pierce" (2011)