Ojciec Zięba wściekły na film Smarzowskiego jeszcze przed premierą: "Kler" robi normę z patologii

Takie filmy jak "Kler" mamy od 25 lat i za każdym razem jest w nich mniej więcej to samo. Chętnie oglądają je antyklerykalni radykałowie, którzy czekają tylko, żeby "dowalić Kościołowi" - mówi w rozmowie z "Dziennikiem Łódzkim" dominikanin o. Maciej Zięba.

wróć do artykułu
  • ~qum
    (2018-08-26 10:38)
    Kościół katolicki patologią jest i basta !
  • ~Szyba
    (2018-08-26 10:43)
    Panie Zięba w kościele amerykańskim udowodniono w sposób nie podważalny , że 18% duchownych to pedofile . Czy założenie że w polskim kościele , jest podobnie to jest jakieś nadużycie ?
  • ~Vce hrbia de Bragelone
    (2018-08-26 10:48)
    Jesli takie zdarzenia wystepuja nie w kosciele lecz wsrod chlopcow w sutannach to trzeba to pokazywac.Grzech jest ,grzechem i moze byc rowniez w sutannie.Wprowdzenie indeksu zakazanych dziel jest bez sensu ,naleze do pokolenia ktorego lektura szkolna byla na indeksie koscielnym i co z tego .Wierze nadal .Pojde na ten film i juz!
  • ~Ras Putin
    (2018-08-26 10:52)
    Film "Kler" jest reakcją szatana na niedawny film "Dwie korony" o św. Maksymilianie. A jeśli wcześniejszy film Smarzewskiego, o Wołyniu, jest równie prawdziwy jak "Kler", to naszym braciom Ukraińcom należą się od Polaków przeprosiny . . . . .
  • ~Adam Lisiecki
    (2018-08-26 10:52)
    jestem głęboko wierzący, znam prywatnie wielu wspaniałych kapłanów ale poprzez zamiatanie pod dywan" kościół uniemożliwia ocenę faktycznych rozmiarów zjawiska. Część kleru czuje sie niestety ponad prawem. Podobne zachowania obesrwuje sie w policji gdzie kilka "zgniłych jabłek" psuje całą skrzynkę.
  • ~hiob
    (2018-08-26 10:53)
    Poczynania kleru z pokolenia JP II to pogarda dla ludzi wierzących. Kiedy Papież zawita do Polski i posprząta?
  • ~Papa
    (2018-08-26 10:54)
    Jak się czyta o tym ,że jakiś klecha w USA gwałcąc dziecko złamał mu kręgosłup , zrobił kaleką i spokojnie żył sobie dalej chroniony bo to ksiądz, to co się myśli o klerze ? Film zawsze pewne rzeczy przejaskrawia ale to jest cel zamierzony. Przekaz ma docierać do możliwie największej rzeszy widzów. Nawet osławiony "suweren" musi to zrozumieć. Jak PiS robi robi ludziom wodę z mózgu w myśl zasady ,że ciemny lud to kupi to kleru to nie rusza. Widzi głupotę władzy, kłamstwa , łamanie konstytucji i złodziejstwo na niespotykaną skalę i milczy. To niech się zobaczy w tzw pigułce jak ludzie Go widzą.
  • ~Mon
    (2018-08-26 10:54)
    Ksiądz Ziemba udaje, że nie wie o co chodzi. Nie trzeba daleko szukać przykładem są ostatnie urodziny flaszki. Poza tym nie spotkałem się z przypadkiem gdzie ksiądz katolicki dobrowolnie przyznaje się do pedofilii. Problem jest marginalizowany przez władzę i polski kościół. Dlatego proszę nie twierdzić, że to nie patologia a pojedyncze przypadki. Bomba cały czas tyka w Polsce. Wybuch nastąpi wraz ze wzrostem świadomości społeczeństwa. Już dzisiaj jednak bliscy osoby molestowanej stają w jej obronie a jeszcze niedawno molestowanym nie wierzono, że doznali krzywdy od osoby duchownej.
  • ~ ~
    (2018-08-26 10:54)
    Prawda w oczy kole panie Zięba! Ale to bulgoczące sz am bo jakim jest kościół w Polsce w końcu wyleje i nie pomoże wam nawet PiS który na stronie z , pe do fi la mi ,wykasował nazwiska tych z koloratkami! tak samo jak blokowanie stron przez rząd które krytykują kościół!!! Skończy się już niedługo wasza nietykalność i podłości jakich się dopuszczacie! Amen...
  • ~E
    (2018-08-26 11:02)
    Panie Zieba z tego co pan mowi wnioskuje.ze u was jest k anielsko i pieknie!Ale to klamstwo!!!Trzeba samemu byc dobrym chrzescijanem.a dopiero bedziecie przykladem dla nas. Kosciol juz dawno powinien przejsc reformy. Nabor na ksiezy powinien byc dobrze przeprowadzony lacznie z badaniami psychologicznymi.Teraz obserwujac postepowanie ksiezy i to tych z malych miasteczek.wsi .wielu z nich nie powinno nimi byc!Wiele spraw z ich postepowania nie da sie ukryc. Jak tu brac przyklad takich klech!!!W kosciele coraz mniej mlodziezy.sami zniszczcie wiare ludzi!!!!
  • ~Wisła
    (2018-08-26 11:12)
    tylu zatrzymali i żadnego nie aresztowali? to może to właśnie jest problem księże? i norma?
  • ~Niestety formalnie też katolik
    (2018-08-26 11:15)
    Panie Zięba jestem tępy cham ze wsi lat 68 i znam trochę historię katalicyzmu.Ile mordów i to w milionach dokonano w ramach czystości wiary:Arianie,Donatyści,Machinejczycy ,Waldensi,Husyci, że o 10 tchamilionów Indian i Murzynów nie wspomne."Tak trzyma c" panie katolik.
  • ~W.Borsa
    (2018-08-26 11:17)
    Każda religia była i jest hamulcem postępu i prawdziwej wiedzy.
  • ~W.Borsa
    (2018-08-26 11:18)
    Spowiedź to najstarszy działający wywiad świata, jest kim i czym później manipulować. Głupcy donoszą, a oni mają się z kogo i czego śmiać.
  • ~wjw
    (2018-08-26 11:18)
    Kiedy wreszcie polski naród się obudzi i przegoni tą czarną mafię do Watykanu ?
  • ~#zmiescisz_sie_smialo
    (2018-08-26 11:26)
    "Przyznali, że nie było ani jednego - choć zatrzymali ich co najmniej kilkudziesięciu". O czym to świadczy? Może o naciskach z kurii, by sprawie ukręcić łeb?
  • ~SJJ
    (2018-08-26 11:30)
    Zamiast roztrzásac sié nad krytykami koscioła katolickiego w POLSCE, sami decydenci tego koscioła powinni wziásc té krytyké do swych serc i opierajác sié na PISMIE SWIÉTYM tak reformowac ten kosciół, by tych sprawek było coraz mniej. Ja jako Chrzescijanin wcale nie dziwié sié tymi atakami, wystarczy przyjrzec sié działaniom i anty Chrzescijanskim ruchom samego Franciszka - głównego pastora katolikków. Film jak film w duzej mierze moze i przesadza, takie rzeczy nie zdarzajá sié wszédzie, ale i jedna taka sprawa, to juz gwózc do trumny, ze strony koscioła, który powinien byc swiéty.
  • ~h1n1
    (2018-08-26 11:39)
    Według raportu rządowego Children’s Bureau, w całych Stanach Zjednoczonych w 2011 r. ujawniono 61.472 przestępstwa seksualne przeciw dzieciom. W tym samym roku, według statystyk ośrodka CARA, liczba doniesień do władz kościelnych w sprawie przestępstw seksualnych dokonanych przez osoby duchowne na nieletnich, wyniosła 21. Tylko 7 z nich uznano za wiarygodne. W dalszych rachunkach będziemy się posługiwać liczbą wszystkich doniesień, nie tylko tych wiarygodnych, ponieważ wspomniana wyżej ogólna liczba zgłoszonych przypadków przestępstw seksualnych na dzieciach w USA też obejmuje wszystkie doniesienia, bez rozróżniania na wiarygodne i niewiarygodne. Jeśli weźmie się to pod uwagę, okaże się, że 1 duchowny przypada na mniej więcej 3000 sprawców przestępstw seksualnych przeciw dzieciom w USA (0,034 proc.). Zbliżony, choć nieco wyższy odsetek księży wśród pedofilów w USA podał w wywiadzie prasowym polski delegat na wspomniane już watykańskie sympozjum w sprawie pedofilii w Kościele bp Marian Rojek. Mówił on, że według statystyk, które podano podczas tego spotkania (zapewne z innego okresu niż rok 2010), około 0,05 proc. przypadków wykorzystywania seksualnego nieletnich w USA dotyczy duchowieństwa (czyli jeden ksiądz-pedofil przypada na 2000 pedofilów). „Podobne odsetki pokazują badania włoskie. Z kolei w Niemczech od 1995 do połowy 2012 r. odnotowano 210 tys. przypadków nadużyć wobec nieletnich. W tym konkretnie zaledwie 94 przypadki mają związek z Kościołem katolickim.
  • ~R K
    (2018-08-26 11:47)
    CHODZIŁEM NA MSZE Z CÓRECZKA GDY ZONA PO 24 LATACH I PRZED KOMUNIA DZIECKA CZYLI CÓRKI CHCIAŁA AZ W KONCU ROZWIODŁA SIE I ZADKO CÓRE WIDZE PRZEZ NA PROSIŁEM KSIEDZA PROBOSZCZA POMOZE OJCIEC ON NA TO A ZNALISMY SIE CO JA MOGE ...
  • ~Wikary
    (2018-08-26 11:58)
    No to ten film swoj cel osiagnal, czyli ich zabolalo, dotknelo. Film robi norme z patologii? Panie Zieba, kazdy normalny wie , ze tam gdzie reguly sa i wyjatki, czyli i wsrod polskiego kleru tem jest ten, czy tamten normalny. Nie ma powodu sie ohurzac!

Może zainteresować Cię też: