Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Winnetou reaktywacja. Legendarny bohater wraca na ekrany [ZDJĘCIA]

29 listopada 2015, 10:03
W latach 60. w Niemczech powstał niemal tuzin filmów o Winnetou, bohaterze literackiego cyklu Karola Maya. W głównego bohatera, wodza Apaczów, wcielał się wówczas, zmarły niedawno, francuski aktor Pierre Brice, a w postać jego białego przyjaciela Old Shatterhanda - Amerykanin Lex Barker.
W latach 60. w Niemczech powstał niemal tuzin filmów o Winnetou, bohaterze literackiego cyklu Karola Maya. W głównego bohatera, wodza Apaczów, wcielał się wówczas, zmarły niedawno, francuski aktor Pierre Brice, a w postać jego białego przyjaciela Old Shatterhanda - Amerykanin Lex Barker. / Facebook / Nikola Predovic
Pół wieku temu o bohaterze powieści Karola Maya i wodzu Apaczów powstała cała serii popularnych westernów. Czy dziś ma szanse, by znów zachwycić widownię? Zobaczymy. Właśnie trwają prace nad nową filmową wersją opowieści o Winnetou.
Reklama
Reklama
Tematy:
Wotan Wilke Möhring Pierre Brice Philipp Stölzl Winnetou Nik Xhelilaj

Powiązane

Reklama

Komentarze (2)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • EkrudyDref
  2017-08-16 15:18
  Zrobili ale źle. Przede wszystkim całkowicie przeinaczyli fabułę i wątki książek Maya. Do roli młodego Old Shatterhanda zatrudnili 49-letniego aktora. Trzeba to obejrzeć żeby się wkurzyć!
  0
  zgłoś
 • Nszo Czi
  2015-11-29 23:42
  Super to wygląda! Róbcie, byle dobrze!
  0
  zgłoś
Reklama

Zobacz więcej

Reklama