Dzieło w reżyserii i według scenariusza Burra Steersa jest ekranizacją powieści Setha Grahame-Smitha, która z kolei nawiązuje do słynnego dzieła Jane Austen – "Duma i uprzedzenie". Do klasyka autor dodał wątki charakterystyczne dla powieści grozy. Historia Elizabeth Bennet i jej miłości do pana Darcy została wzbogacona o motyw zombie – w wyniku panującego wirusa ludzie będą zmieniać się w niebezpiecznych nieumarłych.

Reklama

– Nie jest to klasyczne dziewiętnastowieczne love story, których widzieliśmy setki – zapowiadają twórcy "Dumy i uprzedzenia i zombie". – Film jest adaptacją powieści pod tym samym tytułem, autorstwa Jane Austen i Setha Grahame'a-Smitha, który zmienił nieco tło wydarzeń dziejących się w hrabstwie Hertfordshire. Wprawdzie zaradne siostry Bennet wciąż walczą o miłość i przetrwanie, a Elżbieta pozostaje pod wpływem Marka Darcy’ego, ale w hrabstwie dzieją się dziwne rzeczy. Zmarli wracają pod postacią zombie…

W obsadzie znaleźli się Lily James (Elizabeth Bennet), Sam Riley (pan Darcy), Bella Heathcote (Jane Bennet), Douglas Booth (pan Bingley), Jack Huston (George Wickham), a także Matt Smith (pan Collins), Suki Waterhouse (Kittu Bennet), Charles Dance (pan Bennet) i Lena Headey (Lady Catherine de Bourgh). Oto klip, w którym pan Darcy pokazuje jak wykorzystać muchy:

Polska premiera "Dumy i uprzedzenia i zombie" została wyznaczona na 11 marca 2016 roku.