Informacje, które pojawiły się w mediach na temat udziału Rachel McAdams w adaptacji komiksu w końcu zostały oficjalnie potwierdzone. Projekt będzie adaptacją popularnego komiksu stworzonego przez Stana Lee i Steve'a Ditko. To historia neurochirurga, który po wypadku nie może dalej operować. Nadzieję na wyleczenie daje mu pewien tybetański mnich, który pragnie zostać jego nauczycielem. W dalekich Himalajach doktor Strange nie tylko dochodzi do zdrowia, ale też poznaje tajniki czarnoksięstwa.

Reklama

W roli tytułowej zobaczymy Benedicta Cumberbatcha. Chiwetel Ejiofor wcieli się w przeciwnika Strange'a, Barona Mordo, który podobnie jak główny bohater pobiera nauki u Przedwiecznego (postać tę – męską w komiksie – zagra Tilda Swinton). Reżyserią zajmie się Scott Derrickson. Scenariusz napisał Jon Spaihts. Zdjęcia będą realizowane w Londynie na jesieni. Premierę zaplanowano na 4 listopada 2016 roku.

Rachel McAdams niedawno można było zobaczyć w drugim sezonie serialu "Detektyw". Obecnie aktorkę możemy oglądać w bokserskim dramacie "Do utraty sił", gdzie partneruje Jake'owi Gyllenhaalowi.