Ewan McGregor zagra znaną z baśni postać Lumiere'a. Natomiast Stanley Tucci otrzymał rolę napisaną specjalnie na potrzeby filmu. Wcieli się w on neurotycznego dyrygenta o imieniu Cadenza.

Reklama

W filmie główne role grają Emma Watson (Piękna/Belle), Dan Stevens (Bestia/Książę), Emma Thompson (pani Potts), Kevin Kline (ojciec Belle, Maurice) oraz Luke Evans (Gaston). Wcześniej swój udział potwierdził Josh Gad, który wcieli się w postać LeFou, śmiesznego pomocnika Gastona. Ian McKellen wcieli się w Cogswortha, zamienionego w zegar lojalnego lokaja Bestii. Polskim widzom postać znana jest lepiej jako Trybik (z animacji "Piękna i Bestia" z 1991 roku).

Klasyczna baśń opowiada o pięknej wieśniaczce Belle. Jej ojciec zostaje uwięziony w zaklętym zamku przez odrażającą bestię. Dziewczyna podąża jego śladem i zgadza się zostać więźniem stwora zamiast ojca. Wkrótce odkrywa, że za odpychającą powierzchownością potwora kryje się serce i dusza księcia.

Za kamerą filmu "Beauty and the Beast" stanie Bill Condon. Scenariusz wyszedł spod pióra Stephena Chbosky'ego. Podstawą dla jego tekstu jest szkic Evana Spiliotopoulosa. Zdjęcia ruszą już niedługo, a premiera planowana jest na 17 marca 2017 roku.