Akcja opowieści rozgrywa się w latach 70. XX wieku. Watson wciela się w młodą stewardessę Lenę, której chłopak-aktywista (Daniel Brühl) zostaje pojmany przez reżim Augusto Pinocheta. Oboje trafiają do Colonia Dignidad, komuny założonej przez niejakiego Paula Schäfera, członka Hitlerjugend i Wehrmachtu. Przez lata miejsce to służyło więzieniu, torturowaniu i mordowaniu ludzi, którzy trafiali na listy chilijskiej tajnej policji – DINA, służącej Pinochetowi. CIA znalazła też dowody na to, że przez jakiś czas w Colonia Dignidad przebywał Josef Mengele.

Reklama

W Schäfera wciela się Mikael Nyqvist ("Millennium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet", "John Wick"). Za kamerą stanął Florian Gallenberger, który również - razem z Torstenem Wenzelem - napisał scenariusz. Trailer można zobaczyć pod tym adresem. Światowa premiera filmu odbyła się w niedzielę podczas festiwalu filmowego w Toronto.

Emmę Watson mogliśmy ostatnio podziwiać w superprodukcji "Noe: Wybrany przez Boga", Daniela Brühla natomiast u boku Philipa Seymoura Hoffmana w filmie "Bardzo poszukiwany człowiek".