Akcja książki rozgrywa się w roku 2044. Kryzys zrujnował największe mocarstwa. W Ameryce ludzie głodują i zamarzają na ulicach. Miasta zamieniły się w osiedla slumsów i przyczep kampingowych. Osiemnastoletni Wade ucieka od rzeczywistości i cały wolny czas spędza w Oasis, globalnym wirtualnym świecie, w którym każdy może być tym, kim chce. To internet nowej generacji, wszechobecna symulacja, gdzie można robić wszystko – żyć, uczyć się, bawić i kochać. W Oasis jej twórca, ekscentryczny geniusz-multimiliarder Halliday, zakodował zagadki – kod do kolosalnej fortuny i absolutnej władzy. Wyzwanie podejmie Wade – będzie musiał wygrać, żeby przeżyć.

Reklama

Wcześniej z pomysłem przeniesienia "Player One" na ekran nosili się Robert Zemeckis i Christopher Nolan. Pierwszą wersję scenariusza przygotował Eric Eason. Spielberg będzie reżyserował na podstawie adaptacji przygotowanej przez Zaka Penna. Film powstanie pod skrzydłami wytwórni Warner Bros., która prawa nabyła już w roku 2010, jeszcze przed wydawniczą premierą książki.

Obecnie Steven Spielberg kończy pracę nad filmem "Bridge of Spies", do którego część zdjęć zrealizował w Polsce. W głównych rolach zobaczymy m.in. Toma Hanksa i Alana Aldę.