Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że firmy dystrybucyjne są bardzo zainteresowanie wprowadzeniem do kin w różnych zakątkach globu filmu "A Hologram for the King" z Tomem Hanksem w głównej roli. Równie duże zainteresowanie wzbudził kolejny projekt gwiazdora – "The Circle" – ten film jednak jeszcze nie powstał.

Reklama

Na planie aktor ma spotkać się z Alicią Vikander ("Ex Machina"). Ona też zagra główną bohaterkę – świeżo upieczoną absolwentkę prestiżowych studiów Mae Holland, która dzięki protekcji zostaje zatrudniona w firmie o nazwie The Circle (która przypomina połączone Google z Facebookiem). Całonocne imprezy, ekskluzywne sypialnie i jadalnie, sale gimnastyczna z wszelkimi udogodnieniami robią wielkie wrażenie na młodej dziewczynie, która wspina się po szczeblach kariery w firmie, nie zauważając zagrożeń stwarzanych przez nowoczesną technologię. Nawiązuje też relację z charyzmatycznym współwłaścicielem firmy (Tom Hanks).

Obraz powstanie na podstawie opublikowanej w 2013 roku powieści Dave'a Eggersa. Za kamerą stanie James Ponsoldt, który również zajął się adaptacją książki na potrzeby scenariusza. Obecnie trwają prace przygotowawcze. Wiadomo już, że produkcja trafi do kin w Polsce.