Trzeci obraz o dzielnym Kapitanie Ameryka opowie o swoistej wojnie domowej w świecie Marvela. Konflikt rozpocznie dyskusja tytułowego bohatera i Iron Mana dotycząca ustawy Superhero Registration Act, zmuszającej herosów do ujawnienia swych tożsamości władzom i działania pod ich kontrolą.

Reklama

W roli głównej ponownie zobaczymy Chrisa Evansa. Partnerować mu będzie Robert Downey Jr., a także Chadwick Boseman jako kolejny superbohater, czyli Black Panther, oraz Daniel Brühl, który najprawdopodobniej wcieli się w czarny charakter. Niedawno autorzy filmu, Joe i Anthony Russo, potwierdzili, że w obsadzie zobaczymy również Scarlett Johansson, która ponownie wcieli się w Czarną Wdowę.

Ponoć udziałem w produkcji zainteresowana jest również Kristen Stewart.Uwielbiam te filmy – wyznała aktorka, odwołując się do produkcji o superbohaterach. Jak na razie jednak producenci serii "Captain America" nie wypowiedzieli się, czy chcieliby gwiazdę sagi "Zmierzch" w obsadzie nowego projektu.

Premierę "Captain America: Civil War" zaplanowano na 29 kwietnia 2016 roku. Ostatnim filmem w dorobku Kristen Stewart jest dramat "Still Alice".