Tytuł ogłoszono podczas konferencji, która odbyła się w londyńskich Pinewood Studios. Z dziennikarzami spotkali się przedstawiciele EON Productions, Metro-Goldwyn-Mayer Studios i Sony Pictures Entertainment oraz reżyser, Sam Mendes, którzy ujawnili także szczegóły obsady.

Reklama

W roli Jamesa Bonda ponownie zobaczymy Daniela Craiga. Agenta 007 zagra po raz czwarty (po raz pierwszy w tej roli wystąpił w "Casino Royale"). Mamy niesamowitą obsadę i myślę, że scenariusz jest lepszy niż ostatnio – mówił po konferencji.

Ralph Fiennes wcieli się w postać M, Ben Whishaw w Q, Rory Kinnear w Tannera i Naomie Harris w Moneypenny.

Do obsady dołączyli: Andrew Scott (agent MI6 Denbigh), Monica Bellucci (Lucia Sciarra), Léa Seydoux (Madeleine Swann), Dave Bautista (Mr. Hinx) oraz Christoph Waltz (Oberhauser).

Tytuł "Spectre" odnosi się do znanej z wcześniejszych odsłon organizacji WIDMO – SPECTRE. To Specjalna Egzekutywa Kontrwywiadu, Terroryzmu, Odwetu i Wymuszania (Special Execution for Counter-Intelligence, Terrorism, Revenge and Extortion), międzynarodówka zbrodni pojawiająca się po raz pierwszy w książce Iana Fleminga "Thunderball".

W obrazie zobaczymy też nowy samochód, Astona Martina DB10. Auto tej marki po raz pierwszy pojawiło się w "Goldfingerze" z 1964 roku.

Zdjęcia kręcone będą m.in. w Londynie, Rzymie, Meksyku, Maroku i Austrii (Bond znów będzie jeździł na nartach). Start w najbliższy poniedziałek.

Muzykę pisze Thomas Newman, a za scenariusz odpowiadają John Logan, Neal Purvis i Robert Wade.

Brytyjską premierę "Spectre" wyznaczono na 23 października 2015 roku.

Poprzedni film o Bondzie – "Skyfall" (2012) – był najbardziej kasowym obrazem w historii Wielkiej Brytanii. Zarobiła na świecie 1,1 mld dolarów. Film zdobył dwa Oscary – za piosenkę tytułową wykonywaną przez Adele oraz za montaż dźwięku